Efektowna wygrana na koniec UEFA Development U15

Wpadło wszystko to, co mogło wpaść, a nawet więcej! Reprezentacja Polski U15 rozbiła swoje rówieśniczki z Turcji 7:0. Młode Polki wykorzystały wszystkie możliwe akcje.

Polki długo na gola kibicom czekać nie kazały. Po rzucie rożnym Turcji szybki trójkowy kontratak Polek okazał się zabójczy. Całość golem domknęła Kinga Klimczak. Chwilę później Zuzanna Miązek pomknęła z lewej strony. Oddała strzał z dość ostrego kąta znalazła lukę pod ręką  Beril Berber.

Kibice nie zdążyli usiać, a już cieszyli się z bramki na 3-0. Kolejny dobry, szybki atak podopiecznych Pauliny Kawalec. W ostatniej fazie dobre podanie do Emilii Kościelniak, ta uderza na bramkę. Piłkę dość niefortunnie wybija Burcu Özsoy, umieszczając ją w bramce.

Dobrze dziś dysponowane Polki wykorzystywały wszystko, co się nadało. Akcję z prawej strony strzałem w światło bramki zakończyła Martyna Nowakowska, która strzeliła gola na 4-0. Po kolejnych czterech minutach ponownie Nowakowska umieściła piłkę w siatce obok bezradnej Berber.

W drugiej części gry Polska kadra U15 lekko zwolniła. Stworzyła kilka dogodnych sytuacji. Ale sporo gorzkich słów w szatni Turcji także zadziałało. Drugie czterdzieści minut bardziej wyrównane. Dwa gole w tej połowie dołożyły Zofia Burzan w 60. minucie oraz Gabriela Jankiewicz.

Goli mogło być więcej, ale w 59. minucie na drodze do szczęścia stanął słupek.

Kadra Puli Kawalec pokazał, jaki drzemie w niej potencjał. Wysoka wygrana z Litwą. Strzelecka kanonada z Islandią i na koniec pogrom Turcji. Z tego rocznika możemy być naprawdę dumni.