EFK- Play OFF Rolnik odwrócił losy meczu

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu fazy play-off Ekstraligi futsalu Rolnik B. Głogówek pokonał AZS UAM Poznań 2:1 i do poznania pojedzie z zapasem jednej bramki.

Sobotni mecz pomiędzy drugą drużyną grupy północnej a trzecim zespołem grupy południowej stał się ciekawy widowiskiem. W Głogówku dobrze w spotkanie węszyły przyjezdne które w 10. minucie wyszły na prowadzenie. Laura Czudzińska notuje przechwyt na swojej połowie zagrywa piłkę do Alicji Zając ta oddaje ją do wychodzącej na czystą pozycję Czudzińskiej, która strzałem między nogami pokonuje Dąbek. Po zdobyciu bramki drużyna gości miała dobry fragment gry i optyczną przewagę stwarzając sobie dobre sytuacje na podwyższenie wyniku, jednak  świetnie  w dniu dzisiejszym  interweniowała Andżelika Dąbek.                                                                                                                                                                                                     Po zmianie stron mecz się wyrównał. W 24. minucie spotkania Aleksandra Misiak po indywidualnej  akcji doprowadziła do remisu. Od tego momentu mieliśmy szybki mecz a obie drużyny nie kalkulowały, lecz ambitnie walczyły o komplet punktów. Dużo pracy w tym okresie miały bramkarki zarówno Dominika Dewicka jak i Andżelika Dąbek. Piłka jak bumerang przemieszczała się z jednej strony boiska na drugą. Kiedy wydawało pierwszy mecz ćwierćfinałowy zakończy się wynikiem 1:1 tuż przed zakończeniem spotkania Kinga Ejzel w środkowej strefie boiska przechwytuje piłkę i szybko biegnie w kierunku bramki Poznania jej strzał nogami broni Dewicka. Do piłki dobiega Wojtas, której strzał szpagatem  w bramce UAM broni Alicja Zając, jednak wobec dobitki Aleksandry Sobkowicz była bezradna jak również Dominika Dewicka, która ucierpiała w tej sytuacji. Ostatnie sekundy spotkania przyjezdne zagrały w przewadze lecz wynik nie uległ zmianie.

Po dobrej grze w drugiej połowie gospodynie potrafiły odmienić losy spotkania. W niedziele 14 kwietnia o godzinie 18:00 w Poznaniu zostanie rozegrany mecz rewanżowy, który z pewnością będzie ciekawy  tak jak w dniu dzisiejszym.