EFK – Play OFF Słomniczanka pokonuje mistrza grupy północnej

AZS UEK Słomniczanka pokonała u siebie mistrza grupy północnej 3:1 w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału fazy Play-Off i wypracowała niezłą zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem w stolicy.

Podobnie jak przed rokiem w ćwierćfinale fazy Play-Off UEK Słomniczanka Słomniki trafiła na drużynę AZS AWF Warszawa. Tym razem gospodarzem pierwszego meczu była drużyna ze Słomnik. Gospodynie objęły prowadzenie w 7. minucie po niefortunnej interwencji Natalii Olszowskiej, która chcąc zablokować podanie Moniki Jaskółki ostatecznie skierowała piłkę do własnej bramki. W 12. minucie zespół prowadzony przez Krzysztofa Kusia podwyższył prowadzenie na 2:0 po trafieniu Natalii Maloty, która wykorzystała świetne dogranie Federici Dall’ary. Chwilę po utracie drugiej bramki trener gości, Marcin Malinowski, poprosił o czas. W 14. minucie niezłą szansę na zdobycie bramki kontaktowej miały zawodniczki drużyny z Bielan. Będąca na skrzydle Dominika Dymitrowicz skierowała piłkę na wolne pole, dając wyśmienitą okazję do strzału dla Anny Furmaniak, ale broniąca bramki Słomniczanki Wioletta Myjak nie dała się zaskoczyć. W 16. minucie sytuacja drużyny gości mogła się jeszcze bardziej pogorszyć, gdyż sędzia odgwizdał szóste przewinienie w tym zespole. Do wykonania przedłużonego rzutu karnego podeszła Monika Jaskółka, ale szczęśliwie dla strzegącej bramki AWFu Klaudii Kowalskiej, piłka trafiła w słupek. Kilkanaście sekund później sędzia odgwizdał kolejny faul zawodniczki zespołu gości i Słomniczanka otrzymała kolejną szansę na trafienie z przedłużonego rzutu karnego. Tym razem do jego wykonania podeszła Magdalena Matyja, ale jej strzał nie sprawił problemu Klaudii Kowalskiej i do końca pierwszej połowy wynik spotkania już się nie zmienił.

Po przerwie zawodniczki AZS AWF Warszawa mimo wielu okazji nie mogły pokonać Wioletty Myjak. W 25. minucie z kontrą ruszyły zawodniczki zespołu gości, Joanna Krzyżanowska podała do Natalii Olszowskiej, której strzał obroniła bramkarka AZS UEK Słomniczanki Słomniki. Chwilę później znów szansę na zdobycie bramki miała Natalia Olszowska, która po zamieszaniu pod bramką Słomniczanki skierowała piłkę do bramki, ale w ostatniej chwili zatrzymała ją Wioletta Myjak. W 26. minucie zawodniczka drużyny z Warszawy urwała się trzem piłkarkom Słomniczanki i wypracowała trzecią szansę, którą wykorzystała zdobywając bramkę kontaktową na 2:1. Na odpowiedź zespołu ze Słomnik nie trzeba było czekać długo i w 28. minucie drużyna gospodyń ponownie prowadziła dwoma bramkami. W środku pola Natalia Malota przechwyciła piłkę i po przebyciu kilku metrów podała do Federici Dall’ary, której strzał zdołała wybronić Klaudia Kowalska, jednak w porę do futsalówki dobiegła kapitan Słomniczanki, która ostatecznie umieściła piłkę w siatce. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie, choć zawodniczki z Warszawy próbowały za wszelką cenę odrobić straty, ryzykując grę z własną bramkarką w środku pola.