EFK: Podział punktów w Głogówku

W ramach 5. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet w Głogówku tamtejszy Rolnik podejmował drużynę z woj. małopolskiego AZS UEK Słomniczanka Słomniki.

Oba zespołu rywalizowały już jesienią  podczas turnieju Finał Four. W walce o brązowy medal lepszy okazał się wtedy zespół Słomniczanki, który pokonał w małym finale drużynę Rolnika 3:1. Mimo, że od tego spotkania minęły zaledwie trzy miesiące to w składzie obu drużyn nastąpiło sporo zmian kadrowych.  Podczas dzisiejszego spotkania mimo wielu sytuacji  z obu stron długo utrzymywał się wynik 0:0. W 18.minuce spotkania bramkę dla drużyny gości zdobyła Natalia Malota. Szybko jednak odpowiedziały zawodniczki z Głogówka a dokładnie Kinga Ejzel, która po indywidulanej akcji doprowadziła do remisu.

Druga połowa nie przynosi zmiany obrazu gry.  W 30. minucie spotkania Aleksandra Sobkowicz otrzymuję żółtą kartkę za faul. Jest to już 5. przewinienie Rolnika w drugiej części spotkania. Minutę później Maja Chruściel zdobywa drugą bramkę dla Rolnika. Ilona Kujawska kapitanka gospodyń zagrywa piłkę do Chruściel, która z bliskiej odległości pokonuję Myjak. Zaledwie 60 sekund później  na tablicy świetlnej w Głogówku mamy wynik 2:2. Przedłużony rzut karny na bramkę zamieniła Monika Jaskółka . W 38 minucie spotkania żółtą kartkę otrzymuję kapitanka Słomniczanki Słomniki Natalia Malota za próbę wymuszenia faulu na niej. Emocjonująca okazała się ostatnia minuta meczu. Na 7. sekund przed zakończeniem spotkania Kinga Ejzel sfaulowała bramkarkę gości za co otrzymała żółtą kartkę. Do przedłużonego rzutu karnego podeszła Monika Jaskółka jednak  jej strzał świetnie broni Magdalena Religa. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2.