EFK : Rekord demoluje w walce o Final Four

W rewanżowym spotkaniu Rekordu Bielsko-Biała pewnie rozbił AZS UG Gdańsk. Zaledwie dwubramkowa zaliczka z pomorza mogła zwiastować w województwie śląskim nie lada emocje, te jednak skończył się już w pierwszej połowie.

Mimo że oba zespoły znały się już z parkietu, pierwsze minuty to badanie swoich możliwości. Gdański podzespół na południe przywiózł zaledwie dwie czwórki i to mógł być czynnik decydujący o awansie do Final Four. W mecz lepiej weszły podopieczne Tomasza Aftańskiego, już w pierwszych sekundach groźny strzał oddała Izabela Pawłowska, ale Klaudia Ciupa przytomnie zachowała się w bramce. Chwilę później Wiktoria Nowak mogła otworzyć wynik spotkania dla gospodyń, ale strzał był lekki i minął lewy słupek bramki Weroniki Wieżynis.

W 12. min błąd w defensywie gdańszczanek. Podopieczne Samuela Janii wykonywały rzut wolny pośredni, piłkę odegrała Nowak, po strzale Magdaleny Knysak zatrzymała się na słupku. Po upływie 120 sekund dobre przejęcie Wiktorii Nowak w obronie, odegranie do Knysak, a ta podając do Katarzyny Moskały zaskakuje Wieżynis, która przepuszcza piłkę pod nogami. Rekord zaczął swoją grę i w kolejnej akcji to Nowak atomowym uderzenie pokonał bramkarkę AZS UG. Tomasz Aftański błyskawicznie wziął „Time Out”, by ratować sytuacje, ale ta był już dramatyczna. W tym momencie jego podopieczne potrzebowały aż pięciu goli do awansu, lub czterech do dogrywki.

Rozpędzony Rekord dołożył jeszcze gole za sprawą Katarzyny Włodarczyk oraz Katarzyny Moskały i po pierwszym dwudziestu minutach prowadził 4:0.

Drugą połowę “naładowane” Rekordzistki zaczęły od gola. Karolina Czyż testowała Malwinę Cieslieksą, która wybiegła na drugą połowę do bramki AZS-u.  Nie mając nic do stracenia przyjezdne, zaczęły grać odważniej i to przyniosło gola w 25. min. Świetnie z piłką popracowała Lidia Sowińska, zaskoczyła Natalie Majewską, której Samuel Jania dał szanse w drugich dwudziestu minutach.

W 34. minucie faulowana przez Ciesielską w polu karnym Moskała, trener Jania głośno wyznacza do strzału Nowak, a ta nie myli się z piątego metra, podwyższając wynik spotkania do stosunku 6:1. Równo z syreną młoda zawodniczka Rekordu ustrzeliła jeszcze siódmą bramkę. Sędziowie bez wahania ją zaliczyli.

Rekord pewnie pokonuje na własnej hali AZS UG Gdańsk, nie pozostawiając wątpliwości że celem w tym sezonie jest medal, zapewne ten z najcenniejszego kruszcu.

Ćwierćfinał Play Off
BTS Rekord Bielsko-Biała – AZS UG Gdańsk 7-1 (4-0)
14′ Knysak, 14′, 34(k)’ 40′ Nowak, 15′ Włodarczyk, 18′ Moskała, 21′ Czyż – 25′ Sowińska

Rekord: Ciupa (Majewska) – Knysak, Skolarz, Moskała, Nowak – Nowacka, Chóras, Gąsiorek, Włodarczyk, Czyż, Pietrzyk, Kłębek, Cygan

AZS UG: Wieżynis (Ciesielska) – Świętoniowska, Urbanowicz, Pawłowska, Sowińska – Harkot, Wudarczyk, Dziadura, Fudurska