EFK: Wysoka wygrana Uniwersytetu w derbach stolicy

W pierwszej kolejce Ekstraligi Futsalu zespół Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężył w derbach stolicy z drużyną AWFu 6:2.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, żadna z drużyn nie wywalczyła wyraźnej przewagi. Oba zespoły miały w początkowej fazie spotkania po kilka sytuacji, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać. AWF miał szansę objąć prowadzenie już w 2’ po tym, jak Daria Umińska odebrała piłkę Emilii Jarzynie, ale strzał który następnie oddała nie był wystarczający by pokonać Natalię Mikułę. Po chwili szansę miał Uniwersytet, gdy z kolei piłkę Natalii Frączek odebrała Julia Przybyłkowicz, ale jej strzał nie sprawił problemów w obronie Klaudii Kowalskiej. Kilka minut później szansę na objęcie prowadzenia dla gospodyń miała Katarzyna Jeryng, ale piłka po jej strzale przeleciała nad poprzeczką. Pierwszy gol w spotkaniu padł w 13’, gdy po sporym zamieszaniu w polu karnym AWFu, piłkę do bramki posłała Anita Sikora. Na odpowiedź AWFu nie trzeba było długo czekać i już w 15’ bramkę wyrównującą z prawego skrzydła zdobyła Aleksandra Marciszewska. Chwilę później zawodniczka AWFu miała na koncie już drugie trafienie, po tym jak uderzeniem głową przedłużyła dogranie piłki i w ten sposób przelobowała bramkarkę. Po drugiej straconej bramce zespół Uniwersytetu rzucił się do odrabiania strat, co udało się osiągnąć na minutę przed końcem pierwszej połowy po strzale Pauliny Pokraśniewicz. W ostatnich sekundach pierwszej części spotkania Akademiczki miały szansę objąć prowadzenie, ale strzał Kornelii Bińczyk zdołała wybronić Klaudia Kowalska.

Po przerwie remis nie zadowalał żadnej ze stron i oba zespoły rzuciły się do ataku. W 25’ kolejną szansę na wyprowadzenie Uniwersytetu na prowadzenie miała Agnieszka Gołębiowska, ale jej strzał trafił w słupek. Kilka minut później tym razem w obramowanie bramki Akademiczek trafiła Dominika Dębska. W 29’ po strzale Kornelii Bińczyk, Uniwersytet objął ponownie prowadzenie. Chwilę później AWF miał szansę na zdobycie bramki wyrównującej, gdy po podaniu Aleksandry Marciszewskiej piłkę uderzała Katarzyna Mauryc, ale trafiła jedynie w słupek. W 31’ nie pomyliła się natomiast Anita Sikora, która precyzyjnym strzałem z lewego skrzydła podwyższyła prowadzenie Uniwersytetu na 4:2. Mimo przewagi dwóch bramek, Akademiczki nie zamierzały na tym poprzestać. Bliska zdobycia kolejnej bramki dla Uniwersytetu była Maja Rębiś, która po minięciu bramkarki oddała strzał na pustą bramkę, ale obrona gości zdołała wybić w ostatniej chwili piłkę. Podwyższyć prowadzenia nie udało się również Julii Przybyłkowicz, która po otrzymaniu podania trafiła w słupek. Zespół gości kilkukrotnie po wyprowadzeniu kontry miał okazję na zdobycie bramki kontaktowej, ale skuteczne interwencje Natalii Mikuły zdołały uchronić Akademiczki od utraty gola. W 31’ sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni dla drużyny gospodyń, po tym jak Klaudia Kowalska przy wznawianiu gry opuściła pole karne nie wypuszczając piłki z rąk. Do wykonania stałego fragmentu podeszła Emilia Jarzyna, która strzałem po ziemi umieściła piłkę w bramce. Na minutę przed końcem wynik spotkania na 6:2 ustaliła Kornelia Bińczyk.