Ekspresowy Hat-trick Osajkowskiej i pewne zwycięstwo Stomilanek

W dzisiejszym spotkaniu 20. kolejki I ligi KKP Stomil Olsztyn pewnie zwyciężył z drużyną UKS Ząbkovia Ząbki. Już na samym początku meczu niezwykłą skutecznością popisała się Kamila Osajkowska, która po pierwszych dziesięciu minutach gry skompletowała hat-tricka.

Stomilanki świetnie rozpoczęły spotkanie i już w pierwszej minucie objęły prowadzenie za sprawą Kamili Osajkowskiej, która z zimną krwią wykorzystała błąd stojącej na bramce Ząbkovii Moniki Walaszek. W 5’ Kamila Osajkowska podwyższyła prowadzenie, trafiając z woleja po kapitalnym dośrodkowaniu Katarzyny Kałużnej. Nie minęła 10. minuta spotkania, kiedy zawodniczka Olszyna zdobyła swoją trzecią bramkę w spotkaniu. Zespół gości nie miał litości dla rywalek i zaledwie 2 minuty później wynik na 4:0 dla Stomilanek podwyższyła Katarzyna Kałużna. Po utracie 4. bramki, zawodniczki Ząbkovii zdołały przenieść ciężar gry na środkową część boiska. Odpowiedź ze strony gospodyń mogła paść w 38’, ale strzał Poli Jakubowskiej zdołała obronić Kinga Ptaszek. Z kolei w samej końcówce pierwszej części gry, szansę na zdobycie swojej kolejnej bramki miała Kamila Osajkowska po otrzymaniu podania od Katarzyny Kałużnej, ale jej strzał był niecelny.

Druga połowa nie była już tak jednostronna. Zaraz po wznowieniu gry okazję na bramkę dla Ząbkovii miała Małgorzata Lesińska, ale przy jej próbie dobrą interwencją popisała się Kinga Ptaszek. Stomilankom  przez długi okres gry również mimo kilku prób nie udało się pokonać Moniki Walaszek. Dopiero w 70’ sztuka ta udała się Katarzynie Kałużnej, która zdobyła swoją drugą bramkę w spotkaniu. Na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, okazję na podwyższenie prowadzenia miała Valeriia Postol, ale skuteczna obrona Moniki Walaszek uchroniła zespół od utraty kolejnej bramki i mecz zakończył się zwycięstwem Stomilanek 5:0.