Ekstraliga : Koncert Wiankowskiej, udany debiut Sas

Lider z Sosnowca  nie zatrzymuje się, choć grał w osłabieniu pewnie pokonuje zespół z Głogówka. Podopieczne Sebastian Stemplewskiego coraz mocniej pukają Górnikowi Łęczna do gabloty z pucharem za Mistrzostwo Polski.

W dzisiejszym spotkaniu w barwach Sosnowca widoczny był brak Dżesiki Jaszek oraz Weroniki Zawistowskiej, które w ostatnich dnia przeszły zabiegi. W 18 meczowej nie znalazły się Anna Szymańskia i Lilyana Kostova.  Rolnik w pierwszej połowie starał się walczyć jak równy z równym. Raz po raz Aumiller, Sobkowicz i Ejzel starały się urywać obrończyniom Sosnowca jednak to Czarne w 22. minucie spotkania objęły prowadzenie po bramce z rzutu karnego do któego podeszła Martyna Wiankowska.  W 37. minucie spotkania  Sosnowiczanki podwyższają na 2:0 a bramkę zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz.

W  przerwie meczu z uwagi na kontuzję Natalii Dominiczak Rolnik musiał dokonać zmianę w bramce do gry wprowadzona została Agnieszka Woźniak. W 53 .minucie spotkania Slukova podwyższa na  4:0.

Końcówka meczu należała do Czarnych a dokładnie ostatnie 17 minut, w których to goście straciły aż sześć bramek. Nie do zatrzymania jednak  w dniu dzisiejszym była Martyna Wiankowska, która strzeliła dziś cztery bramki. Należy również odnotować fakt, że bramkarka Sosnowca Izabela Sas swój debiut w rozgrywkach ekstraligach może zaliczyć do udanych.

Już za tydzień 21 marca w Łęcznej o godzinie 11:00 Sosnowiczanki zmierzą się z Górnikiem Łęczna, który z pewności bardziej postawi się liderowi.