Kobiecy Futbol
Ekstraliga Newsy

Ekstraliga : Koncert Wiankowskiej, udany debiut Sas

Lider z Sosnowca  nie zatrzymuje się, choć grał w osłabieniu pewnie pokonuje zespół z Głogówka. Podopieczne Sebastian Stemplewskiego coraz mocniej pukają Górnikowi Łęczna do gabloty z pucharem za Mistrzostwo Polski. 

W dzisiejszym spotkaniu w barwach Sosnowca widoczny był brak Dżesiki Jaszek oraz Weroniki Zawistowskiej, które w ostatnich dnia przeszły zabiegi. W 18 meczowej nie znalazły się Anna Szymańskia i Lilyana Kostova.  Rolnik w pierwszej połowie starał się walczyć jak równy z równym. Raz po raz Aumiller, Sobkowicz i Ejzel starały się urywać obrończyniom Sosnowca jednak to Czarne w 22. minucie spotkania objęły prowadzenie po bramce z rzutu karnego do któego podeszła Martyna Wiankowska.  W 37. minucie spotkania  Sosnowiczanki podwyższają na 2:0 a bramkę zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz.

W  przerwie meczu z uwagi na kontuzję Natalii Dominiczak Rolnik musiał dokonać zmianę w bramce do gry wprowadzona została Agnieszka Woźniak. W 53 .minucie spotkania Slukova podwyższa na  4:0.

Końcówka meczu należała do Czarnych a dokładnie ostatnie 17 minut, w których to goście straciły aż sześć bramek. Nie do zatrzymania jednak  w dniu dzisiejszym była Martyna Wiankowska, która strzeliła dziś cztery bramki. Należy również odnotować fakt, że bramkarka Sosnowca Izabela Sas swój debiut w rozgrywkach ekstraligach może zaliczyć do udanych.

Już za tydzień 21 marca w Łęcznej o godzinie 11:00 Sosnowiczanki zmierzą się z Górnikiem Łęczna, który z pewności bardziej postawi się liderowi.

Ekstraliga- 13. Kolejka
KKS Czarni Sosnowiec – LKS Rolnik B. Głogówek 9:0 (2:0)
Wiankowska 22′ (k)76′ 88′ 90+2′, Jędrzejewicz 37′, 73′ Slukova 56′, Materek 76′ , Czechowska 77′

żółta kartka : Misiak, Dubiel

KKS: Sas- Slukova, (85’Misztal), Horvathova (81′ Kamala) , Hałatek, Wycisk, Fischerova, Materek (86 Grzonka), Kaletka (64′ Zawiślak) , Wiankowska, Zubczyk, Jędrzejewicz (77; Czechowska)

Rolnik: Dominiczak (46’Woźniak), Duda, Dubiel, Misiak, Wojtas, Krawczyk, Kujawska, Aleksandra Sobkowicz, Ejzel (86′ Sobota), Agata Sobkowicz ( 72′ Kiersztajn), Aumiiller

Może Cię również zainteresować

Oficjalnie: Finał Pucharu Polski na stadionie Polonii Warszawa!

Mariusz

Kolejne wzmocnienie Prądniczanki Kraków

Cichy

Sportis KKP przedstawił plan przygotowań, w lutym dwa sparingi z Ekstraligowcami

Mariusz

Skomentuj