Ekstraliga: Niespodzianka w Szczecinie

W sobotę piłkarki Olimpii odniosły pierwsze w tym roku zwycięstwo w ekstralidze kobiet. Szczecinianki wygrały z wielokrotnym mistrzem Polski Medykiem Konin 4:1

Już w 30.sekundzie meczu zapachniało niespodzianką w Szczecinie, wtedy to Oleszkiewicz otworzyła wynik spotkania. W 16 minucie spotkania  Zuzanna Radochońska za kołnierz zagrywa do wychodzącej na czystą pozycję Natalii Oleszkiewicz, którą przed polem karnym fauluje Jagoda Sapor. Sędzia tego spotkania Emilia Szymula, bez zastanowienia ukarała czerwoną kartkę bramkarkę gości. Medyk od 16. minuty spotkania zmuszony był grać w osłabieniu. Tę sytuację świetnie wykorzystała Olimpia a dokładnie Kornelia Grosicka wpisując się na listę strzelczyń odpowiednio w 22. i 27. minucie spotkania.

Tuż po przerwie Medyk zdobył bramkę kontaktową po strzale Alicji Tamburro. Jednak to było za mało na dobrze grający zespół z Olimpii. Grający w przewadze zespół Olimpii w 78. minucie podwyższył spotkania na 4:1 po bramce Aleksandry Witczak. W doliczonym czasie gry gospodynie nie wykorzystały rzutu karnego. Wiktoria Lipiejko trafiła w słupek. MKS Olimpia Szczecin po dobrym spotkaniu pewnie pokonuje drużynę Medyka Konin i z dwunastoma punktami zajmuje 10. miejsce w tabeli.