Ekstraliga: Pewna wygrana lidera w Gdańsku

W Gdańsku nie było niespodzianki – w spotkaniu 15. kolejki Ekstraligi beniaminek AP Lotos Gdańsk przegrał u siebie z liderkami tabeli, drużyną KKS Czarni Sosnowiec 0:4.

Od początku spotkania przeważały liderki Ekstraligi. Pierwszy groźny strzał na bramkę gospodyń w 5. minucie oddała Agnieszka Jędrzejewicz , ale piłkę choć z problemami, złapała Emilia Krajewska. Kolejną groźną próbę w 8. minucie oddała Martyna Wiankowska, po strzale której piłka trafiła w poprzeczkę. Gra toczyła się głównie na połowie gospodyń, ale mimo przewagi Czarnych Sosnowiec drużyna AP Lotos Gdańsk również miała swoje okazje na zdobycie bramki. Niezłą akcję na lewym skrzydle stworzyła Angelika Kołodziejek, która po wbiegnięciu w pole karne oddała strzał, ale piłka minęła słupek. W 19. minucie Kinga Bużan faulowała w środkowej części boiska Martynę Wiankowską. Do wykonania rzutu wolnego podeszła Dorota Hałatek, która po mocnym uderzeniu piłki trafiła bezpośrednio do bramki i dała prowadzenie Czarnym Sosnowiec. Po stracie bramki zespół AP Lotos Gdańsk zaczął częściej przechodzić do ofensywy. W 22. minucie świetnego dogrania Kornelii Okoniewskiej nie zdołała wykorzystać Julia Włodarczyk, po strzale której bez problemu piłkę złapała Anna Szymańska. W 28. minucie strzałem z daleka bramkarkę gości próbowała zaskoczyć Karolina Wierzbicka, ale piłka minęła bramkę. Ofensywa gospodyń nie trwała jednak długo i po kilku minutach znów wyraźnie przeważały zawodniczki Czarnych Sosnowiec. W 39. minucie świetną okazję na podwyższenie prowadzenie miała Nikol Kaletka, ale po jej strzale piłka najpierw odbiła się od słupka po czym trafiła prosto w ręce Emilii Krajewskiej. W obramowanie bramki trafiła w 42. minucie również Veronika Slukova, która po dośrodkowania oddała strzał głową, po chwili dwukrotnie jeszcze oddawała strzał na bramkę Emilii Krajewskiej, ale ostatecznie piłka opuściła boisko. Do przerwy zespół AP Lotos Gdańsk przegrywał 0:1.

W drugiej połowie obraz gry praktycznie się nie zmienił i nadal w posiadaniu piłki przeważały zawodniczki drużyny gości. W 48. minucie zespół Czarnych Sosnowiec podwyższył prowadzenie, a bramka ponownie padła po rzucie wolnym. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu i niemałym zamieszaniu pod bramką piłkę ostatecznie przejęła Veronika Slukova, którą umieściła w bramce. Nie było to ostatnie trafienie po rzucie wolnym dla zespołu gości w tym meczu. W 77. minucie Karolina Wierzbicka faulowała Martynę Wiankowską. Do wykonania stałego fragmentu ponownie podeszła Dorota Hałatek po dośrodkowaniu której bramkę zdobyła faulowana wcześniej zawodniczka gości. Nie był to koniec dramatu beniaminka Ekstraligi i chwilę później, bo w 80. minucie, tym razem z akcji po dośrodkowaniu, strzałem głową kolejną bramkę zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz. W doliczonym czasie szansę na bramkę honorową miały gospodynie po wywalczeniu rzutu wolnego, ale po groźnym strzale Kornelii Okoniewskiej, który trafił w poprzeczkę ostatecznie nic nie wyszło.