Ekstraliga: Pewna wygrana Łodzianek

Piłkarki TME UKS SMS dalej niepokonane. Tym razem Łodzianki pewnie wygrały z Olimpią Szczecin, a bramki dla zespołu gospodyń zdobywały Anna Rędzia oraz Paulina Filipczak.

W 9. minucie spotkania po zgraniu Gabrieli Grzybowskiej precyzyjnym strzałem z dystansu w długi róg popisala się Anna Rędzia i wyprowadziła łódzki zespół na prowadzenie. W 15. minucie meczu idealnym dośrodkowaniem popisała się Klaudia Jedlińska, a bramkę głową zdobyła bardzo skuteczna w tym sezonie Paulina Filipczak. W 18. minucie mogło być już 3:0 gdyby kolejną wrzutkę Jedlińskiej wykończyła Grzybowska. Ta jednak strzelając po ziemi nieznacznie chybiła. Szczecinianki z czasem przedostawały się pod pole karne gospodyń i najczęściej próbowały strzelać z dystansu. Robiła to m.in. Justyna Siwek, ale była bardzo nieskuteczna. W 35. minucie dwójkową akcję przeprowadziły Paulina Oleksiak i Amelia Bińkowska. Ta druga zmusiła do interwencji Monikę Sowalską, która wybiła piłkę na rzut rożny. W 41 minucie przed szansą zdobycia kontaktowej bramki stanęła Oleksiak. Była piłkarka łódzkiej drużyny zbyt daleko wypuściła sobie piłkę i pozwoliła skutecznie interweniować Sowalskiej. Jak to czasami bywa niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Dwie minuty później wynik podwyższyła Paulina Filipczak, która ominęła przechytrzyła obrończynie oraz bramkarkę Olimpii i wbiła piłkę do pustej bramki.
W 49. minucie po dograniu z wolnego Adrianny Achcińskiej hattricka mogła ustrzelić Filipczak, ale czujna była bramkarka Olimpii, która sparowała piłkę na poprzeczkę. W 58. minucie szansę na zdobycie bramki miała Achcińska, ale znów na posterunku była Natalia Piątek. W 62. minucie strzał zza pola karnego oddała bardzo aktywna w drugiej odsłonie Achcińska, ale piłka minimalnie minęła poprzeczkę. Cztery minuty później utalentowana zawodniczka z Dolnego Śląska wypatrzyła Rędzię, która w efektowny sposób ominęła dwie rywalki, a na koniec po raz kolejny pokonała Piątek. W 83. minucie podwyższyć wynik mogła Grzybowska, ale łódzkiej pomocniczce zabrakło skuteczności. W doliczonym czasie gry na listę strzelczyń mogła wpisać się Jedlińska, ale z kilku metrów strzeliła wprost w bramkarkę. Wynik nie uległ już zmianie i Łodzianki wygrały 4:0.