EKSTRAsumowanie: Śląsk Wrocław #4

Czas na kolejną odsłonę EKSTRAsumowania! Dziś bliżej przyglądamy się Śląskowi Wrocław, który ma za sobą udaną rundę. Zapraszamy na podsumowanie tekstowe i garść statystyk. 

Reklama

https://buycoffee.to/kobiecyfutbol

Za piłkarkami Śląska Wrocław najlepsza runda w historii klubu. Zdobyły 22 punkty, na co złożyło się siedem zwycięstw, jeden remis i trzy porażki. Przed sezonem eksperci widzieli Śląsk w roli faworytek do medalu, a same zawodniczki i sztab szkoleniowy nie ukrywali takich ambicji. Obecnie tracą pięć punktów do podium. Styl gry zespołu cieszy oko – jest ofensywny, oparty na posiadaniu piłki i dominacji na boisku. Ich kadra to mieszanka doświadczenia i młodości, co przynosi efekty. Niedosyt sympatyków i piłkarek 'Wojskowych’ mogą budzić takie mecze jak chociażby bezbramkowy remis z SMS-em, w których brakowało skuteczności, na co zwraca uwagę najlepsza strzelczyni zespołu, Marcelina Buś

– Największy niedosyt czułam po meczu z Czarnymi Sosnowiec i z SMS-em Łódź. W tych dwóch spotkaniach zasługiwałyśmy na więcej niż 1 punkt , który udało nam się zdobyć.

Względem poprzednich sezonów wrocławskiego zespołu można mówić o pewnego rodzaju rewolucji kadrowej. W ostatnim okienku transferowym do Śląska dołączyło aż osiem nowych zawodniczek, tyle samo odeszło. Trener Piotr Jagieła ma dziś komfort wyboru w formacji ofensywnej na czele z Marceliną Buś, wiceliderką klasyfikacji strzelczyń Orlen Ekstraligi. Karolina Gec i Paulina Guzik, sprowadzone z KS Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaliczyły po 4 trafienia w rundzie, grając we wszystkich 11 meczach. Z kolei Patrycja Ziemba, która przyszła z Medyka, na swoje pierwsze trafienie w barwach Śląska czekała do października, gdy zdobyła gola w meczu ze Stomilankami. Formację ofensywną wzmocniła również Patrycja Kozarzewska, która w zeszłym sezonie zmagała się z poważną kontuzją, wróciła do pełnej dyspozycji – w tej rundzie zagrała we wszystkich meczach i zdobyła 3 gole. Ewelina Piórkowska, która również dołączyła do Śląska przed sezonem, od razu stała się bardzo ważnym punktem defensywy. Zagrała we wszystkich meczach minionej rundy, mając na swoim koncie największą liczbę minut w zespole. Jak podkreśla Kornelia Polis, redaktorka naszego portalu i Radia LUZ, transfery przeprowadzone przed sezonem znacząco odmieniły zespół Śląska Wrocław: 

– Transfery dość znacząco odświeżyły zespół Śląska Wrocław. Oczywiście, trudno rozliczyć je po połowie sezonu, ale obserwując jakość gry Trójkolorowych i to, jak poprawiły się wyniki, można stwierdzić, że wszystko idzie w dobrą stronę. Młodzieżowe reprezentantki to inwestycja w przyszłość klubu – miejmy nadzieję, że Wrocław pozostanie dla nich środowiskiem do efektywnego rozwoju.

Niestety, Śląsk znów zmagał się z plagą kontuzji. Katarzyna Białoszewska straciła całą rundę, Kamila Czudecka przeszła operację kolana w listopadzie, a Karolina Iwaśko pauzowała przez pół rundy. Warto wspomnieć, ze Śląsk to jedyny zespół w lidze, obok Górnika Łęczna, w którym trzy różne bramkarki rozegrały pełne mecze – Hanna Wieczerzak (5), Anna Bocian (4) i Marta Kaźmierczak (2).

Wrocławski zespół jest od lat znany ze stawiania na młodzież i wiele zawodniczek 'Wojskowych’ znajduje uznanie w oczach sztabów młodzieżowych reprezentacji. Kinga Wyrwas i Hanna Wieczerzak reprezentowały Polskę na mistrzostwach świata U-17, a Magdalena Półrolniczak, Gabriela Lewicka i Paulina Guzik regularnie otrzymują powołania do U-19, wcześniej do U-17. 

 Kornelia Polis, redaktorka naszego portalu i Radia LUZ podkreśla, że rezultaty osiągane przez Śląsk są lepsze względem zarówno rundy jesiennej, jak i wiosennej poprzedniego sezonu:

– Rezultaty osiągane przez Śląsk są lepsze względem zarówno rundy jesiennej, jak i wiosennej poprzedniego sezonu. Wygląda na to, że zespół się cały czas rozwija i zgodnie z zapowiedziami, Wrocławianki dążą do tego, by wspiąć się na szczyt tabeli, co bardzo cieszy. Drużyny, które zajmują na ten moment podium są niezwykle mocne w tym sezonie i tylko one zdołały pokonać Śląsk. Jeśli porównamy ich statystyki z wynikami Śląska, możemy zauważyć, że cała pierwsza trójka strzela więcej bramek niż Wrocławianki. Być może to poprawa skuteczności przeprowadzanych akcji sprawi, że Śląsk będzie wyglądał jeszcze lepiej. 

Statystyki

Zwycięstwa: 7

Remisy: 1

Porażki: 3

Bramki zdobyte:  29

Bramki stracone: 13

Bramki zdobyte u siebie: 17

Bramki stracone u siebie: 2

Bramki zdobyte na wyjeździe: 12

Bramki stracone na wyjeździe: 11

Najwyższe zwycięstwo: 6:0 z Resovią

Najwyższa porażka: 3:6 z Pogonią Szczecin

Najwięcej bramek: Marcelina Buś – 9 

Najmłodsza strzelczyni: Katarzyna Musiałowska

Najstarsza strzelczyni: Natalia Sitarz

Najmłodsza zawodniczka: Daria Cwynar

Najstarsza zawodniczka: Anna Bocian

Mecze ze strzelonym golem: 8

Mecze ze straconym golem: 5

Poszczególne zawodniczki

Ewelina Piórkowska– 11 meczów, 982 minut, 1 gol

Karolina Gec – 11 meczów, 915 minut, 4 gole

Paulina Guzik– 11 meczów, 915 minut, 4 gole, 2 żółte kartki

Joanna Wróblewska – 11 meczów, 914 minut, 3 gole

Natalia Sitarz– 10 meczów, 810 minut, 1 gol, 1 żółta kartka

Marcelina Buś  – 9 goli, 758 minut, 4 żółte kartki

Julia Jędrzejewska – 9 meczów, 721 minut, 1 gol, 5 żółtych kartek

Patrycja Kozarzewska– 11 meczów, 707 minut, 3 gole,

Aleksandra Żurek– 9 meczów, 569 minut, 1 żółta kartka

Magdalena Półrolniczak– 9 meczów, 529 minut

Patrycja Ziemba – 10 meczów, 460 minut, 1 gol

Hanna Wieczerzak – 5 meczów, 450 minut

Martyna Buś– 7 meczów, 365 minut, 2 żółte kartki

Anna Bocian– 4 mecze, 360 minut

Aleksandra Dudziak – 5 meczów, 325 minut, 1 żółta kartka

Kinga Wyrwas– 6 meczów, 187 minut, 1 żółta kartka

Katarzyna Musiałowska – 7 meczów, 186 minut, 1 gol

Marta Kaźmierczak – 2 mecze, 180 minut

Gabriela Lewicka – 7 meczów, 175 minut, 1 żółta kartka

Joanna Węcławek– 5 meczów, 162 minut

Karolina Iwaśko– 5 meczów, 140 minut, 2 żółte kartki

Katarzyna Watral – 2 mecze, 70 minut 

Kamila Czudecka – 2 mecze, 10 minut

Daria Cwynar  – 1 mecz, 5 minut

*Minuty obejmują jedynie podstawowy czas gry

Reklama
Opublikowano: 16.12.24

Polecamy