fbpx

El. Euro 2025: Polki poznały rywalki

Poznaliśmy drużyny, z którymi rywalizować będą reprezentantki Polski w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Gospodarzem turnieju, który rozpocznie się 2 lipca, a zakończy 27 lipca 2025 roku, będzie Szwajcaria. Ma ona zapewniony udział w turnieju finałowym, lecz weźmie udział w eliminacjach, które są też bowiem traktowane jako Liga Narodów.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Eliminacje do Euro 2025 odbywają się w trzech dywizjach – dywizji A, B i C. W najlepszej sytuacji są drużyny przystępujące do rywalizacji w najwyższej dywizji. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy uzyskają bowiem bezpośredni awans na europejski czempionat. Kolejne dwie drużyny z każdej grupy dywizji A będą o awans walczyły poprzez baraże, do których dostaną się też najlepsze drużyny z dywizji B i C.

Polki wygrały dywizję B Ligi Narodów 2023/2024. Awansowały one więc tym samym do dywizji A. Do eliminacji były losowane z czwartego koszyka, w którym to znalazły się też reprezentacje Irlandii, Finlandii i Czech.

Polki trafiły do Grupy 4 Dywizji A. W walce o Euro 2025 przyjdzie im się więc mierzyć z reprezentacjami Niemiec, Austrii i Islandii.

Początek eliminacji planowany jest na kwiecień.

Najwięcej zwycięstw w finałach Mistrzostw Europy mają Niemki, które triumfowały ośmiokrotnie. Tytułu z 2022 roku bronić będą natomiast Angielki. W ubiegłorocznej edycji Ligi Narodów triumfowały Hiszpanki. W finale wygrały one z Francuzkami 2:0.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska

Comments (1)

  1. Jesteśmy w stanie wygrać rywalizację w tej grupie. Najtrudniej będzie z Islandkami.

Leave a Reply