EL. ME: Dwa karne i słaba druga połowa eliminują Słowację z walki o EURO

W dzisiejsze popołudnie Reprezentacja Słowacji wałczyła o życie w eliminacjach do Euro. W mieście Senec nasze południowe sąsiadki rywalizowały z Islandią, i tylko zwycięstwo pozostawiało je w walce o upragniony awans. W pierwszym meczu na Islandii gospodynie wygrały 1:0 i dziś był w komfortowej sytuacji przed ostatnimi akcentami walki o Euro.

To one lepiej weszły w mecz. Już w ósmej minucie sam na sam z bramkarką Słowacji była Jensen, ale sędzia boczna bez wahania podniosłą chorągiewkę. Chwilę później atakowała Jónsdóttir, ale była nieskuteczna pod bramką Korenčikovej. W poczynaniach gospodyń dzisiejszego meczu widać było brak Patrícii Hmírovej, która w Reprezentacji ostatnio jest bardzo skuteczna. Większość ataków Słowackich kończyła się 20-25. metrów od bramki Sigurdardóttir.

W 25. minucie w niegroźnej sytuacji w środku polu udało się skierować piłkę do Mikolajovej a ta zaskakującym uderzeniem z trzydziestego metra pokonała źle ustawioną bramkarkę. Słowacja wróciła do gry. Choć w tym momencie tylko różnica goli pozostawiała podopieczne Petera Kopúna na trzeciej pozycji.

Po golu nasze południowe sąsiadki ewidentnie podbudowane śmielej zaczęły atakować. Coraz częściej niepokoiły bramkarkę islandzkiego Valur. W tej części gry jednak goli już nie zobaczyliśmy i Lina Lehtovaara z Finlandii zaprosiła piłkarki na przerwę.

Druga połowę znowu z animusze rozpoczynają przyjezdne. Groźny strzał z okolic osiemnastego metra oddała Albertsdottir, ale piłka minęła prawy słupek bramki.

Później mieliśmy małą awarię prądu na stadionie i mecz wstrzymano. Cóż… w Polsce też się to zdarzało, choćby w pamiętnym meczu towarzyskim z Holandią w Jeleniej Górze.

W 61. minucie spotkania Thorvaldsdóttir doprowadza do remisu, dobry moment gry w wykonaniu Islandii daje im przewagę. Niespełna sześć minut później bramkarka  gospodarzy broni rzut karny wykonany  przez Gunnarsdóttir  jednak sędzia tego spotkania powtórzyła go, tym razem Korenčiová przegrała pojedynek.

Błędy w szeregach Słowacji się mnożą, w wyniku czego w 76. minucie spotkania Fischerova nieprzepisowo w polu karnym powstrzymuję napastniczkę Islandii Jensen, za co  otrzymała  żółtą  kartkę . A jedenastkę pewnie wykorzystuje po raz drugi w dniu dzisiejszym Gunnarsdóttir

Po tej porażce Słowacja niema już szans na awans ani nawet baraż do Euro. W grupie “F” prowadzi Szwecja mająca 19 punktów, za jej plecami Islandia z szesnastoma oczkami. Słowacja plasuje się na trzecim miejscu, ma już 6. punktów straty do dzisiejszych rywali. Co gorsza pozostał im mecz z wyżej notowaną Szwecją.

EL ME: grupa F
Słowacja – Islandia 1:3 (1:0)
Mikolajová 25′-  Thorvaldsdóttir  61′, Gunnarsdóttir 67′ (k),  77′ (k)

kartki: Mikolajová (ż), Fischerová,(ż)  – Jónsdóttir (ż), Gunnarsdóttir (ż)
sędzia: Lina Lehtovaara (Finlandia)

Słowacja: Korenčiová – A. Horváthová, Bíróová, Fischerová, Žemberyová (60′ Koleničková), Bartovičová, Škorvánková (87′ Ondrušová), Vojteková, Havranová( 80′ Sluková) Šurnovská (87′ Zdechovanová), Mikolajová