El. ME: Świetny mecz Orlic Weissa. Chorwatki pokonane

Kadra Wojciecha Weissa przystąpiła do turnieju w Chorwacji z szacunkiem do rywalek ale i z apetytami na końcowy sukces. Pierwszym rywalem Orlic Weissa były gospodynie.

Mecz toczony był na wysokim poziomie od samego początku. W dwunastej minucie szał radości w ekipie Orlic. Katarzyna Włodarczyk, leżąc na ziemi, w ekwilibrystyczny sposób umieszcza piłkę w siatce Andrei Telišman. Chorwatki jeszcze nie zdążyły ochłonąć a Justyna Maziarz minutę późnej przepięknym strzałem podwyższa na 2:0. W 19 minucie gospodynie zdobywają kontaktowego gola, a jego strzelczynią Petra Barbir. Przy takim wyniku obydwa zespoły udały się na przerwę.

Druga połowa to ataki Chorwatek, by doprowadzić do remisu. Lecz Polki z każdej opresji wychodzą zwycięsko. W 27 minucie Orlice próbują skonstruować groźną akcję. Mocny strzał Wiktorii Nowak mija słupek chorwackiej bramki. Sześćdziesiąt sekund później kapitan zespołu, Magdalena Knysak, ponownie wprawia w euforię polską drużynę. Jej piekielnie mocna bomba ląduje w siatce bezradnej Telišman a na tablicy wyniku mamy 3:1 dla Polek. Chorwatki jeszcze nie zdążyły dojść do siebie po bombie Knysak gdy Sandra Bukowska podwyższa na 4:1. Na pięć do jednego ponownie podwyższa Knysak, która wykorzystuje rzut karny. W odpowiedzi karny dla Chorwacji. Do piłki podchodzi Lucija Svorcina, lecz Dominika Dewicka świetnie wyczuła rywalkę i obroniła strzał Chorwatki. Więcej w tym meczu się nie wydarzyło i jutro Polki zmierzą się z Portugalią o pierwsze miejsce w grupie.