fbpx

Eliminacje Mistrzostw Europy U-17 i U-19 w nowym formacie!

Komitet Wykonawczy UEFA przedstawiła nowy format rozgrywek Mistrzostw Europy do lat 17 i 19, który obowiązywać będzie od sezonu 2021/2022.

Kwalifikacje na nowych zasadach odbywać się będą w formacie ligowym. Pierwsza faza eliminacji podzielna zostanie na dwie ligi, a zespoły dobrane będą za pomocą miejsca zajmowanego w rankingu (liga „A” i liga „B”)

W pierwszej rundzie zespoły zostaną podzielone na 4-zespołowe grupy i rozegrają ze sobą mini-turniej. Zwycięzca turnieju awansuje z ligi „B” do ligi „A”, a zespoły z ostatnich miejsc w grupie „A” spadną do grupy „B”.

W drugiej rundzie eliminacji, która zastąpi Elite League wystąpią najlepsze zespoły w rankingu oraz te, które zostaną uzupełnione zespołami z drugich miejsc.

Gospodarze turnieju finałowego weźmie udziała w kwalifikacjach jednak będzie miał zapewnione miejsce w turnieju finałowym. Ma to pomóc drużyną organizującym mistrzostwa w lepszym przygotowaniu się do turnieju.

Reprezentacje rozegrają w roku minimum pięć – sześć  spotkań towarzyskich w terminach w których będą rozgrywane oficjalne mecze kontrolne.

Najbliższe Mistrzostwa Europy U-17 odbędą się w Bośni i Hercegowinie, a kadry U-19 gościć będą Czechy.

fot. facebook.com/PinatarArenaFootballCenter

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply