fbpx

Emilia Zdunek też nie zagra w najbliższym czasie! Rozgrywki zawieszone

Władze hiszpańskich rozgrywek podjęły decyzję o zawieszeniu męskiej La Liga oraz Segunda División na najbliższe dwie kolejki z powodu zagrożenia koronawirusem. Taka sama przerwa czeka ligę kobiet, w której występuje na co dzień Emilia Zdunek.

Podjęcie tak radykalnych kroków w Hiszpanii jest związane z wykryciem koronawirusa u jednego z koszykarzy Realu Madryt. Klub ze stolicy zdecydował się w związku z tym zarządzić 15-dniową kwarantannę zespołom wszystkich klubowych sekcji, bowiem wiele z nich trenuje w tym samym miejscu i ma ze sobą niemal codzienny kontakt. Co za tym idzie, potencjalnie zagrożona zakażeniem może być drużyna CD Tacón, która co prawda dopiero od lata stanie się oficjalnie kobiecym Realem Madryt, lecz już w tym sezonie trenuje i rozgrywa swoje mecze w Valdebebas, ośrodku szkoleniowym „Królewskich”.

W Hiszpanii już niemal trzy tysiące osób zarażonych jest koronawirusem, z czego ponad 1/3 przebywa właśnie w Madrycie. Zawieszenie treningów oprócz Tacón zapowiedziały już także inne ekipy najwyższego szczebla rozgrywek kobiecych w tym kraju – Betis Sevilla, Deportivo La Coruña, EDF Logroño oraz Espanyol Barcelona.

Najbardziej optymistyczny wariant przewiduje, że Primera Iberdrola wróci do gry – w związku z czwartkową decyzją – najwcześniej 28 marca. W bieżącym sezonie w rozgrywkach tych dla Sevilli 17 występów i dwa gole zanotowała Emilia Zdunek.

 

fot. Levante UD Femenino/Twitter

Other Articles

Leave a Reply