fbpx

Kiedrzynek i Dudek również czeka przymusowa przerwa!

Francja dołączyła do grona krajów, gdzie zawieszono rozgrywki kobiece z powodu zagrożenia koronawirusem. Tym samym po Aleksandrze Sikorze, Madison Solow, Patrycji Jerzak i Emilii Zdunek, również Katarzyna Kiedrzynek i Paulina Dudek nie rozegrają najbliższych ligowych spotkań.

Decyzja ta została podjęta po apelu prezydenta kraju, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii. Wieczorem prezes francuskiej federacji piłkarskiej, Noël Le Graët wydał oświadczenie, w którym poinformował, że od dzisiaj, 13 marca zawieszone zostają wszystkie rozgrywki niższego szczebla mężczyzn, a także rozgrywki kobiet. Postanowienie to obowiązywać będzie do odwołania.

W najbliższej kolejce miał odbyć się największy hit Division 1 Féminine, czyli starcie pomiędzy PSG, a liderującym obecnie w tabeli Olympique Lyon. Wiemy już że do tego starcia, jak i najprawdopodobniej kilku następnych nie dojdzie i Katarzyna Kiedrzynek oraz Paulina Dudek tak jak ich koleżanki z reprezentacji, będą musiały czekać na wznowienie rozgrywek.

We Francji na chwilę obecną zanotowano ponad 2200 zakażeń koronawirusem.

Other Articles

Leave a Reply