
Emocjonujące derby Małopolski
W drugim półfinale los skojarzył ze sobą „Jagiellonki” z Krakowa i UEK Słomniczankę. Bardziej skuteczne okazały się zawodniczki ze Słomnik i to one zagrają w wielkim finale.
Pierwszą groźną akcję zobaczyliśmy w szóstej minucie gdy silny strzał Klaudii Kubaszek obroniła Magdalena Syrek. Interweniującej bramkarce UJ na pomoc przyszła również poprzeczka. W odpowiedzi w szybkim kontrataku Justyna Maziarz posłała wysoką piłkę do Natalii Nosalik, której udało się oddać strzał. Lecz na posterunku była Violeta Myjak, która zażegnała niebezpieczeństwo udaną interwencją. W 16. minucie Natalia Malota wykorzystuje błąd Magdaleny Syrek i z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki „Jagiellonek”.
Druga połowa to wyrównana walka obydwóch zespołów. Starania o remis mocno skomplikowała czerwona kartka Aleksandy Hynek, która musiała opuścić boisko po ujrzeniu drugiego żółtego kartonika. W 31. minucie, po składnej akcji całego zespołu, Klaudia Kubaszek podwyższa na 2:0. „Jagiellonki” jeszcze nie doszły do siebie po stracie bramki, gdy dziesięć sekund później Adrianna Sobolewska zdobywa trzecią bramkę dla ekipy ze Słomnik. Po zaciętym boju w wielkim finale zameldowały się Słomniki, gdzie zagrają o 13:00 z AZS UAM Poznań. Krakowiankom zostanie walka o brązowy medal z bielskim Rekordem.
Ekstraliga – Półfinał Final Four
AZS UJ Kraków – AZS UEK Słomniczanka Słomniki 0:3 (0:1)
– Malota 16`, Kubaszek 31`, Sobolewska 31`
sędziowie: Artur Mital, Marta Brudnicka-Dawid Konieczny, Szymon Wiercioch
kartki: Hynek x2 = Cz. K., Gęślak, Karasiński (trener) – Kusia (trener)
UJ: Syrek – Maziarz, Duszyk, Bolko, Nosalik oraz Hynek, Gęślak, Ładocha, Kurkiewicz, Soquessa
UEK: Myjak (Ochniak) – Juszczak, Włodarczyk, Janus, Malota oraz Sobolewska, Jaskółka, Szostak, Kubaszek, Rojek, Łoboz, Basta
Polecamy
- Newsy29.06.25
Golkiperka reprezentacji Szwecji zagra ponownie w domu!
Tomasz Szmigielski-Narbutt
- Francja29.06.25
Legenda francuskiej piłki zmienia barwy klubowe!
Tomasz Szmigielski-Narbutt
- Newsy29.06.25
Euro u-19: gol reprezentantki Polski w TOP 5 bramek na turnieju
Kasia_
- Felieton29.06.25
Reprezentacja Polski na EURO
Milena Romanowska