Ewa Pajor bohaterką finału Pucharu Niemiec!

W rozegranym dzisiaj na RheinEnergieSTADION w Kolonii finale 41. edycji Pucharu Niemiec w piłce nożnej kobiet, VfL Wolfsburg zwyciężył po dogrywce z zespołem Eintrachtu Frankfurt 0:1, a bohaterką meczu została Ewa Pajor, która w samej końcówce zdobyła gola na wagę pucharu!

Pierwsza połowa należała do drużyny z Wolfsburga, która kilkukrotnie była bliska objęcia prowadzenia. W 8. minucie Ewa Pajor oddała strzał, który minimalnie minął słupek. Piłka ominęła bramkę również w 13. minucie po strzale Fridoliny Rolfö. O nieprawdopodobnym pechu może mówić niedawno powołana do seniorskiej reprezentacji Polski kapitan Eintrachtu – Tanja Pawollek, która w 30. minucie spotkania doznała urazu, który później uniemożliwił jej kontynuowanie spotkania. Najbliżej zdobycia bramki w 1. połowie była Lena Oberdorf, która oddała świetny strzał po dośrodkowaniu Ewy Pajor, ale dobrą interwencją popisała się bramkarka Eintrachtu, Merle Frohms, która uchroniła swoją drużynę przed utratą bramki.

Obraz gry w drugiej połowie niewiele się zmienił. Mimo iż drużyna z Wolfsburga miała większe posiadanie piłki, to nie potrafiła wykończyć skutecznie żadnej ze swoich akcji. W 52. minucie bliskie objęcia prowadzenia były z kolei piłkarki z Frankfurtu. Groźny strzał po dograniu Lary Prašnikar oddała Alexandra Jóhannsdóttir, ale został on obroniony przez Almuth Schult. Przez 90 minut żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i do rozstrzygnięcia finału potrzebna była dogrywka.

Pierwsza część dogrywki rozpoczęła się fatalnie dla zespołu VfL Wolfsburg. W 96. minucie bramkarka Wilczyc sfaulowała przed polem karnym Laurę Prašnikar, za co otrzymała czerwoną kartkę. Trener Wolfsburga Stephan Lerch ściągnął z boiska Fridolinę Rolfö, w miejsce której weszła rezerwowa bramkarka Frederike Abt. Szczęśliwie dla Wolfsburga rywalkom nie udało się wykorzystać szansy z rzutu wolnego. Rozstrzygnięcie przyniosła dopiero końcówka drugiej części dogrywki. W 118. minucie kontratak drużyny z Wolfsburga na lewym skrzydle rozpoczęła Pia-Sophie Wolter, która odegrała piłkę do Ewy Pajor, po czym otrzymała ją Svenja Huth, by ostatecznie znów trafić pod nogi naszej reprezentantki, która posłała ją tuż prze lewym słupku do bramki .

VfL Wolfsburg może świętować tryumf w Pucharze Niemiec, ale w rozgrywkach ligowych pozostaje jeszcze jedno spotkanie, w którym zwycięstwo przy równoczesnej porażce Bayernu mogło by przynieść podwójną koronę w sezonie.