Ewa Pajor mistrzynią Niemiec!

Ewa Pajor po raz czwarty z rzędu została mistrzynią Niemiec. Jej VfL Wolfsburg pokonał dzisiaj 2:0 SC Freiburg w meczu 20. kolejki Frauen Bundesligi, zapewniając sobie tym samym obronę tytułu na dwa spotkania przed końcem rozgrywek.

Reprezentantka Polski wybiegła w podstawowym składzie „Wilczyc” na dzisiejsze starcie, lecz nie zdołała wpisać się tym razem na listę strzelczyń. Uczyniła to natomiast w pierwszej połowie Joelle Wedemeyer.

Na drugie 45 minut Ewa Pajor już nie wybiegła, bowiem w przerwie została zmieniona przez Felicitas Rauch. Chwilę po zmianie stron mistrzostwo Wolfsburga przypieczętował gol Pernille Harder, która tym samym umocniła się na pierwszym miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarek Bundesligi i to do niej powędruje po sezonie trofeum królowej strzelczyń.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek VfL Wolfsburg ma osiem punktów przewagi nad drugim Bayernem Monachium. Dla Ewy Pajor to już czwarty tytuł mistrzowski. W swojej kolekcji reprezentantka Polski ma również cztery Puchary Niemiec, a jeszcze w tym sezonie ten dorobek może się powiększyć. 4 lipca „Wilczyce” w finale zmierzą się o krajowe trofeum z SGS Essen.