Ewa Pajor show w 14. kolejce Frauen Bundesligi!

W meczu 14. kolejki Frauen Bundesligi FC Nurnberg podejmował u siebie VfL Wolfsburg. Wilczyce wygrały 9:1, a Ewa Pajor zdobyła cztery gole, a przy dwóch kolejnych asystowała.

W pierwszych pięciu minutach Wilczyce stworzyły sobie dwie dogodne sytuacje bramkowe. Wpierw Alexandra Popp minimalnie pomyliła się z rzutu wolnego, a po upływie kilkudziesięciu sekund ta sama piłkarka nie wykorzystała dobrej wrzutki Svenji Huth.

W siódmej minucie meczu Wolfsburg wyszedł na prowadzenie. Ewa Pajor popędziła lewą stroną i dostrzegła wbiegającą w pole karne Vivien Endemann, która sfinalizowała całą akcję.

Cztery minuty później dosyć niespodziewanie gospodynie wyrównały. Amelie Thole posłała długą piłkę z okolicy 20. metra, a w polu karnym odnalazła się Vanessa Heim, która jest najskuteczniejszą zawodniczką beniaminka Frauen Bundesligi w bieżących rozgrywkach.

Po tym trafieniu zespół z Norymbergii nabrał nieco pewności i częściej psuł szyki defensywne Wilczyc, które kilkukrotnie pogubiły się na własnej połowie.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy to istny pokaz ofensywnej siły ze strony Wilczyc. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że najlepszy w tym sezonie! W ciągu sześciu minut piłka trzykrotnie zatrzepotała w siatce!

Wpierw w 34. minucie do siatki trafiła Alexandra Popp, a Ewa Pajor dołożyła kolejną asystę. Zaledwie dwie minuty później polska snajperka do dwóch asyst dołożyła trafienie niezwykłej urody! Vivien Endemann wrzuciła futbolówkę w pole karne, a kapitanka reprezentacji Polski wpakowała futbolówkę do siatki pięknym ,,krzyżakiem”.

Ewa Pajor Things w serwisie X: „Ewa Pajor’s goal vs. FCN (assist Vivien Endemann) https://t.co/MTajPb3x1f” / X (twitter.com)

W 38. minucie Alexandra Popp skompletowała dublet. Po zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się pod nogami reprezentantki Niemiec, która huknęła z pierwszej piłki. Do przerwy utrzymywał się wynik 4:1 dla przyjezdnych.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Wilczyc, które po siedmiu minutach od jej rozpoczęcia podwyższyły prowadzenie. Na listę strzelczyń wpisała się Chantal Hagel. Dla 25-latki to pierwsze trafienie w barwach Wilczyc.

W 68. minucie spotkania na boisku pojawiła się inna reprezentantka Polski, Weronika Kaczor. W 71. minucie Ewa Pajor skompletowała dublet, wykorzystując rzut karny, zaś dziewięć minut później dołożyła kolejne trafienie. Chwilę przed hat- trickiem polskiej snajperki na boisku pojawiła się debiutująca w barwach Wilczyc Karla Brinkmann, która na co dzień występuje w drugim zespole. W 81. minucie Fenna Kalma trafiła na 8:1. W doliczonym czasie gry Ewa Pajor ustaliła wynik spotkania. Dla polskiej snajperki to dziesiąte trafienie w tym sezonie, co czyni ją najlepszą strzelczynią Frauen Bundesligi. Na chwilę obecną Wolfsburg otwiera tabelę Bundesligi z dorobkiem 35. punktów, jednak Bayern Monachium nie rozegrał jeszcze meczu.