Ewa Pajor znów strzela! Występy Polek w 14. kolejce kobiecej Bundesligi

Kilka dni temu po długiej przerwie na boisko powróciła Ewa Pajor, która rozegrała ostatnie 8 minut spotkania w Lidze Mistrzyń. Dziś dostała kolejną szansę, tym razem w ligowym spotkaniu 14. kolejki Bundesligi pomiędzy SV Meppen i VfL Wolfsburg i już zdobyła bramkę, ale nie była jedyną Polką, która w tej kolejce trafiła do siatki przeciwnika.

Małgorzata Mesjasz (Turbine Poczdam) w piątkowym meczu pomiędzy Bayer Leverkusen – Turbine Potsdam strzeliła w 77′ bramkę na 3:2. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:2. Małgorzata Mesjasz (Turbine Poczdam) rozegrała całe spotkanie, Sylwia Matysik (Bayer Leverkusen) grała do 64′.

Aktualny wicelider tabeli, VfL Wolfsburg grał na wyjeździe z zespołem SV Meppen. W 75′ na boisko weszła Ewa Pajor, która po 10 minutach gry zdobyła pierwszą bramkę od czasu kiedy musiała przerwać grę z powodu kontuzji kolana. Całe spotkanie w bramce zagrała Katarzyna Kiedrzynek (VfL Wolfsburg), która zachowała czyste konto, Agnieszka Winczo (SV Meppen) grała do 73′. Mecz zakończył się wynikiem 0:4 dla Wolfsburga.

Agata Tarczyńska z powodu problemów z kolanem nie występowała w meczu Werderu Bremy z SGS Essen.

Ostatni mecz 14. kolejki  pomiędzy SC Sand (Patrycja Balcerzak) a MSV Duisburg zostanie rozegrany 9. marca.