Ewelina Kamczyk strzela w “polskim” meczu! Fleury w ćwierćfinale Pucharu Francji

FC Fleury 91 awansowało do ćwierćfinału Pucharu Francji. W domowym meczu 1/8 zespół z północy Francji pokonał Dijon FCO 4:1. W starciu tym wystąpiły aż cztery reprezentantki Polski.

W wyjściowym składzie gospodyń wybiegły Dominika Grabowska i Ewelina Kamczyk, a poza kadrą znalazła się Dominika Kopińska. Klaudia Jedlińska natomiast zaczęła od początku w jedenastce Dijon, na którego ławce siedziała Małgorzata Grec.

Fleury wyszło na prowadzenie po upływie kwadransa gry. Długie podanie wykorzystała Batcheba Louis. Na 2:0 trafiła Tianna Harris. Autorką kontaktowej bramki została Madeline Roth, która przymierzyła zza pola karnego. Ewelina Kamczyk piłkę w siatce umieściła w 38. minucie.

W 58. minucie na placu gry pojawiła się z ławki Małgorzata Grec. Obie Polki z Fleury natomiast opuściły boisko w 71. minucie. Już bez Dominiki Grabowskiej i Eweliny Kamczyk gospodynie zdołały wbić rywalkom jeszcze jedną bramkę. Wynik w doliczonym czasie na 4:1 ustaliła Aïrine Fontaine.

Oprócz FC Fleury awans do ćwierćfinału Pucharu Francji wywalczyły Paris Saint-Germain, RC Lens i Paris FC.