Fantastyczny mecz Polek w barwach Fleury. Miały udział przy pięciu golach!

Swoją doskonałą formę na francuskich boiskach ponownie udowodniło FC Fleury 91. Drużyna trzech reprezentantek Polski rozbiła przed własną publicznością Guingamp 6:2, a nasze rodaczki miały ogromny udział przy niemal wszystkich akcjach bramkowych. Dominika Grabowska skończyła ten mecz z bramką i dwiema asystami, natomiast Nikoli Karczewskiej udało się dwukrotnie trafić do siatki oraz zanotować jedno ostatnie podanie.

Obie Polki rozpoczęły dzisiejsze starcie w pierwszym składzie, natomiast Ewelina Kamczyk zasiadła na ławce rezerwowych. Fleury już w 8. minucie wyszło na prowadzenie. Dominika Grabowska obsłużyła celnym podaniem Marine Dafeur, a ta rozwiązała worek z golami. Jeszcze przed przerwą polska pomocniczka sama wpisała się na listę strzelczyń, a asystę zanotowała Nikola Karczewska.

“Kerczi” świetnie rozpoczęła drugą połowę. W tej części spotkania najpierw przyjezdne zmniejszyły stratę po samobójczym trafieniu Charlotte Fernandes. Następnie jednak do akcji wkroczyła polska snajperka, dwukrotnie pokonując bramkarkę Guingamp. W 71. minucie Dominika Grabowska po raz drugi dzisiaj popisała się asystą, a przewagę Fleury powiększyła Marie Levasseur. Po golu na 5:1 z placu gry zeszła Nikola Karczewska, natomiast Ewelina Kamczyk zameldowała się wówczas na murawie. Niespełna pięć minut później Julie Debever zadała przyjezdnym jeszcze jeden cios. Guingamp stać było jeszcze tylko na gola Aïssaty Traoré z rzutu karnego, co zaledwie zmniejszyło rozmiary porażki gości.

Nikola Karczewska dzięki dwóm dzisiejszym trafieniom ma już w tym sezonie francuskiej ekstraklasy pięć goli. Dla Dominiki Grabowskiej była to natomiast druga bramka w trwających rozgrywkach. Warto dodać, że 76 minut w spotkaniu tym rozegrała była piłkarka nieistniejącego już 1. FC Katowice, Jeannette Grace Ngock Yango, która do Fleury przeszła tego lata właśnie z Guingamp.

Drużyna reprezentantek Polski wciąż plasuje się na 4. miejscu w tabeli, tracąc trzy “oczka” do miejsca gwarantującego grę w kwalifikacjach Ligi Mistrzyń. EAG znajduje się natomiast tuż nad strefą spadkową.