FC Barcelona gromi Real Madryt w hicie kolejki

W samo południe marcowej niedzieli byliśmy świadkami hitu kolejki hiszpańskiej ligi Primera Division. Na Estadi Johan Cruyff w stolicy Katalonii miało miejsce El Classico przez duże ”E”. Mecz miał jednego faworyta – piłkarki Blaugrany z Alexią Putellas na czele, jednak wynik i przebieg spotkania przerósł najśmielsze oczekiwania wszystkich. Barcelona rozgromiła rywalki z Madrytu aż 5:0!

Mecz był zapowiadany przez ekspertów (i nie tylko) jako absolutne starcie piłkarskich tytanów. Jednak o równości nie ma co mówić, bo wszyscy spodziewali się kolejnych trzech puntów dla piłkarek Dumy Katalonii.

Spotkanie rozpoczęły gospodynie i to one narzuciły rywalkom zasady gry. Pierwsza połowa jednak była tylko niewielkim pokazem umiejętności obu drużyn, gdyż niemal do końca pierwszej połowy ani Sandra Panos ani Misa Rodriguez nie dały się pokonać. Dopiero w 41′ minucie worek z golami zaczął pękać. Rozdriguez została pokonana przez zdobywczynię Złotej Piłki, liderkę Barcelony – Alexię Putellas, która trafiła do siatki po asyście Fridoliny Rolfo. Pierwszą połowę zakończyła Putellas, która w 43′ minucie strzeliła drugą bramkę, tym razem po asyście Patri Guijarro. Te trafienia zakończyły pierwszą połowę.

W drugiej Misa Rodriguez aż 3(!) razy wyciągała piłkę z siatki. Piłkarki z Madrytu kompletnie straciły panowanie nad meczem. Strzelanie w drugiej połowie rozpoczęła Guijarro w 60′ minucie po samodzielnej akcji. Kolejnego gola zapakowała nie piłkarka Blaugrany, a samobója w 65′ minucie strzeliła piłkarka Realu Babett Peter. Ostatniego gola zapakowała fenomenalna Jennifer Hermoso w 82′ minucie po asyście Putellas. To zakończyło mecz, który jedynie pokazał dominację FC Barcelony w lidze.

FC Barcelona – Real Madryt (5:0) Primera Division, kolejka 24 z 30.

41′ Putellas, 43′ Putellas, 60′ Guijarro, 65′ Peter (OG), 82′ Hermoso.

Składy:

FC Barcelona: Panos – Torrejon, Pereira (Engen 69′), Leon, Ouahabi (Pina 69′), Jenni, Guijarro, Putellas – Hansen (Rius 75′), Rolfo (Serrano 83′), Bonmati.

Trener: Jonatan Giradez Costas

Real Madryt: Rodriguez – Carmona (Moler 66′), Andres, Peter, Robles – Oroz, Abelleira, Kaci (Svava 46′), del Castillo (Florentino 83′) – Aslani, Gonzalez (Garcia 66′).

Trener: José Alberto Toril Rodríguez

Następny mecz piłkarki Blaugrany rozegrają w środę 16 marca z Realem Sociedad w ramach ćwierćfinału Pucharu Królowej. Natomiast piłkarki Los Blancos również w środę w ramach ćwierćfinału Pucharu Królowej zagrają z Levante.