fbpx

Formalności stało się zadość – Polonia Poznań oficjalnie nie przystąpi do rundy rewanżowej

Ten komunikat był kwestią czasu – już dziewięć dnie temu informowaliśmy, że Polonia Poznań ogłosiła upadek kobiecej sekcji, w związku z czym zespół nie dokończy sezonu w grupie północnej I ligi.

Dzisiaj Polski Związek Piłki Nożnej wyjaśnił w oficjalnym komunikacie, co oznacza ta decyzja dla układu tabeli. Polonia rozegrała jesienią wymagane dla takiej decyzji minimum 50% meczów sezonu, dlatego spotkania, w których ekipa z Wielkopolski brała już udział w trwających rozgrywkach, nie zostaną zweryfikowane jako walkowery. Automatycznym 3:0 dla rywalek skończą się tylko mecze rundy rewanżowej, do których Polonia nie przystąpi.

W praktyce, najbardziej tego faktu żałować mogą zawodniczki Unifreeze Górzno, będące jedyną ekipą, która nie potrafiła jesienią pokonać Polonii. Ich bezpośrednie starcie zakończyło się wynikiem 2:2 i w wyniku braku walkowerów za rozegrane już mecze poznanianek, ekipa z Górzna musi pogodzić się na dobre ze stratą dwóch oczek w tym pojedynku. Unifreeze tej wiosny walczyć będzie o ligowy byt – po 11 pierwszoligowych kolejkach zespół ma na koncie tylko 4 „oczka”.

Other Articles

EkstraligaNewsyNiższe ligi
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply