fbpx

Startuje TYPER KobiecyFutbol.pl!

Mieliśmy okazję już się z Wami oficjalnie przywitać, a teraz realizujemy jedną z naszych obietnic. Ruszamy właśnie z projektem, który pozwoli Wam sprawdzić swoją wiedzę na temat kobiecej piłki oraz da możliwość skonfrontowania jej z większym gronem kibiców futbolu w żeńskim wydaniu. Ogłaszamy wszem i wobec: Startuje TYPER KOBIECYFUTBOL.PL.

Zapewne macie czasem tak, że oglądając mecz, bądź sprawdzając jego wynik, myślicie sobie „to było do przewidzenia”. Wreszcie spotkaliście nas – kogoś, kto mówi „sprawdzam”. Typer KobiecyFutbol.pl to wyjątkowa zabawa, w której co tydzień będziecie przedstawiać nam swoje przewidywania odnośnie wyników meczów, a my będziemy zliczać każdemu punkty i sprawdzać, czy faktycznie możecie nazwać się ekspertem, bądź ekspertką od kobiecej piłki. Co najważniejsze – zabawa jest całkowicie darmowa, a do wzięcia w niej udziału potrzebne jest jedynie konto na Facebooku. Przyznacie, że wymagania nie są wygórowane, a dodatkowo jest także o co walczyć! Nagrodami głównymi w pierwszej edycji Typera KobiecyFutbol.pl są dwie wyjątkowe książki, które w ostatnim czasie zebrały wiele pochlebnych recenzji:

„Ja, Futbol”, Zlatan Ibrahimović – Zapewne wiele osób doskonale zna pierwszą biografię legendarnego Szweda – „Ja, Ibra” z 2014 roku. Stała się ona prawdziwym klasykiem wśród sportowych książek, dlatego oczekiwania wobec jego drugiego wydawnictwa, którego premiera odbyła się pod koniec ubiegłego roku, są naprawdę spore. Albumowe wydanie „Ja, Futbol” zawiera nie tylko przemyślenia Zlatana na temat piłki nożnej, ale także wypowiedzi na jego temat prawdziwych legend futbolu: Andrei Pirlo, Gennaro Gattuso, Paula Pogby, Henrika Larssona, Ronalda Koemana, José Mourinho i wielu innych. Książka wzbogacona jest także o wyjątkowe zdjęcia, uchwycające najważniejsze momenty kariery krnąbrnego napastnika AC Milan.

„Sebastian Mila, Autobiografia” Z AUTOGRAFEM– To bez wątpienia wyjątkowa książka. Każdy kibic reprezentacji Polski do końca swoich dni zapewne będzie miał przed oczami trafienie Sebastiana Mili w meczu z Niemcami, choć trzeba pamiętać, że Mila to nie tylko ten jeden mecz. To także piękny gol z wolnego przeciwko Manchesterowi City, to mistrzostwo Polski ze Śląskiem Wrocław, a także kilka nie do końca udanych przygód w klubach zagranicznych i wiele więcej. „Walduś” ma za sobą bogatą karierę i nikt nie ma wątpliwości, że wiele podczas swojego piłkarskiego życia widział. Dziesiątki anegdot, „smaczków” z szatni oraz ciekawych spostrzeżeń na temat futbolu i nie tylko – to wszystko znajdziecie w książce, którą wygrać można w naszym typerze! Warto dodać, że jest to wyjątkowe wydanie w twardej okładce, z własnoręcznym autografem Sebastiana Mili.

Nagrodzone przez nas zostaną trzy najlepsze osoby z największą liczbą punktów w klasyfikacji końcowej. Mistrz będzie miał przywilej wskazania, którą książkę chce zgarnąć, a która trafi w ręce osoby z drugiego miejsca. Dodatkowo mamy coś absolutnie wyjątkowego – kubek z logo KobiecyFutbol.pl! Ten gadżet ufundowany przez nasz portal będzie najlepszym dowodem na Waszą więź z piłką nożną kobiet. Kubki dorzucamy dwóm najlepszym osobom, a także – już bez książki – kibicowi lub kibicce z trzeciego miejsca.

Zasady są wręcz banalne – co tydzień będziemy przedstawiać Wam listę spotkań, których wynik musicie wytypować. W przypadku odpowiedniego wskazania drużyny wygranej, bądź trafienia remisu, dostajecie 2 punkty. Dodatkowe 3 punkty zgarnie osoba, która idealnie trafi wynik. Dzięki temu za jeden mecz, każdy może zgarnąć nawet 5 punktów. Nie będzie to jednak łatwe i wymaga od Was nie lada intuicji. Dla całkowitej jasności, podamy przykład na niedawnym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski:
Tarnovia Tarnów – Czarni Sosnowiec

Typ pierwszy: 1:3 – osoba, która wskazałaby taki rezultat, dostałaby za to spotkanie 2 punkty do klasyfikacji, ponieważ Czarni wygrali to starcie, lecz innym wynikiem
Typ drugi: 0:6 – mecz zakończył się dokładnie takim rezultatem, dlatego kibic tak typujący otrzymałby 2 punkty za poprawne wskazanie wygranej Czarnych oraz dodatkowe 3 za idealne trafienie wyniku – razem 5 punktów do klasyfikacji
Typ trzeci: 6:0 – ta osoba dobrze trafiła wynik, lecz nie w tę stronę. Zgodnie ze starą jak świat piłkarską zasadą, pierwsza liczba wyniku określa ilość goli strzelonych przez gospodarzy. W skrócie – typ zupełnie nietrafiony mimo dobrze wskazanej liczby trafień – 0 punktów

W przypadku remisu mamy sytuację analogiczną – jeśli mecz zakończył się remisem 2:2, 5 punktów dostaną tylko osoby, które wpisały taki wynik. 2 punkty za trafiony rezultat dostaną osoby, które wskażą 1:1, 3:3, 0:0 itp.

Pierwsze mecze do obstawienia odbędą się już w najbliższą sobotę, 29 lutego. W naszym typerze postawiliśmy na spotkania Ekstraligi i reprezentacji Polski. Czas na wpisywanie swoich wyników będziecie mieli za każdym razem od momentu wrzucenia przez nas listy meczów, do gwizdka rozpoczynającego pierwsze spotkanie z listy.

Oto mecze do typowania w ramach 1. kolejki Typera KobiecyFutbol.pl:
1) GROT TME SMS Łódź – Górnik Łęczna (sobota, 29 lutego, 12:00)
2) Medyk Konin – AZS PWSZ Wałbrzych (sobota, 29 lutego, 12:00)
3) AZS Wrocław – KKP Rem Marco Bydgoszcz (sobota, 29 lutego, 12:00)
4) Czarni Sosnowiec – GKS Katowice (sobota, 29 lutego, 12:15)
5) MKS Olimpia Szczecin – TS Mitech Żywiec (sobota, 29 lutego, 14:00)

Już w pierwszej kolejce naszego typera można zatem zgarnąć aż 25 punktów! A nawet 25,5, ponieważ mamy dla Was wyjątkowy bonus. Zależy nam na tym, by o Typerze KobiecyFutbol.pl dowiedziało się jak najwięcej osób, bo przecież to oznaczać będzie większą rywalizację, a w konsekwencji także większą satysfakcję ze znalezienia się na szczycie klasyfikacji końcowej. Przekazujcie zatem tę wieść swoim koleżankom i kolegom. Rywalizujcie między sobą, możecie się nawet we własnym gronie założyć o swoją nagrodę, którą zgarnie osoba z Waszej paczki, sklasyfikowana na koniec najwyżej. Twój znajomy uważa się za eksperta od kobiecej piłki? Wreszcie ma zatem szansę to udowodnić! Każdej osobie, która udostępni na swojej facebookowej tablicy ten tekst zapowiadający start naszego typera, dodamy pół punktu. Z jednej strony nie jest to w stanie mocno wpłynąć na klasyfikację, lecz z drugiej, właśnie tak niewiele może zaważyć na Waszej finalnej wygranej. To zależy już od Was, udostępnienie nie jest obowiązkowe, lecz nie ukrywamy, że będzie nam bardzo miło ? Osoby, które podadzą dalej naszego posta na swojej tablicy, zachęcając znajomych do wspólnej zabawy, proszone są jedynie o napisanie słowa „udostępnione” w komentarzu z Waszymi typami na mecze 12. kolejki Ekstraligi, które wymieniliśmy wyżej.

PRZYKŁADOWE POPRAWNE TYPY: (nie musicie pisać nazw drużyn, wystarczy numer meczu):

Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy Wam zasady gry najprościej jak tylko się dało. Typer KobiecyFutbol.pl trwać będzie do 9 czerwca bieżącego roku. Ostatnim spotkaniem do obstawienia będzie bowiem wyjazdowy mecz reprezentacji Polski z Hiszpanią. Po nim poznacie klasyfikację końcową i rozesłane zostaną nagrody. W przypadku identycznej liczby punktów graczy znajdujących się na podium, w ciągu tygodnia zorganizujemy dogrywkę. Zaznaczamy także, że w nieprzewidzianych sytuacjach – za mecze które znajdą się w typerze, a w ostatniej chwili zostaną przełożone, lub zakończą się walkowerem, nie będziemy przyznawać punktów. Wszystkie obstawiane przez Was wyniki meczów muszą znaleźć się w jednym komentarzu. Jedna osoba może w każdej kolejce napisać jeden komentarz z typami. Komentarze edytowane po czasie przeznaczonym na typowanie nie będą brane pod uwagę.

Na Wasze typy czekamy na Facebooku w komentarzach pod TYM POSTEM, który do soboty będzie przypięty na górze naszego fanpage’a. Typy na najbliższe mecze możecie dodawać do soboty, 29 lutego do godziny 12:00! Ranking po pierwszej kolejce opublikujemy już w niedzielę.

Powodzenia!

Other Articles

Leave a Reply