Futsal Ekstraliga: Grad goli w Krakowie, cenna wygrana Uniwersytetu Jagiellońskiego

Za nami dwa spotkania futsalowej Ekstraligi, które rozegrane zostały w ramach 21. kolejki. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Słomniczanka uległa we własnej hali Uniwersytetowi Jagiellońskiemu.

Pierwsza część spotkania nie była wyrównana, a na dwubramkowe prowadzenie zespół Wandy Kraków wyprowadziła Paulina Rusek. Wyrównanie przyjezdnym zapewniła Natalia Matuszewska, która w przeciągu pięciu minut dwukrotnie znajdywała drogę do bramki strzeżonej przez Szulc. Druga część spotkania należała do zespołu prowadzonego przez Grzegorza Bałe, który zdobył siedem bramek i z Krakowa wracał z kompletem punktów.

Wanda Kraków – Górzno Nowy Świt 2:9 (2:2)
Rusek 2′, 6′ – Matuszewska 14′, 19′, 30′, 38′, Górecka 23′, 25′, 32′, Bała 28′, Kawiako 37

Wanda Kraków: Szczęsna- Palkiewicz, Komisarczyk, Pinho, Rusek (rezerwowe) Almeida, Szałaj.

Górzno Nowy Świt: Szulc – Bała, Gut, Matuszewska, Zubała (rezerwowe) Górecka, Kowiako.

————————————————————————————————————————————

Zawodniczki z Krakowa po pięciu minutach prowadziły 2:0 po golach Natalii Janus i Agnieszki Bryzek. Miejscowe zdołały odpowiedzieć golem Natalii Janus w jedenastej minucie spotkania. Uniwersytet Jagielloński w kolejnych minutach zdobył dwie bramki, a na listę strzelców po raz drugi wpisała się Gabriela Gębica, a jedno trafienie zanotowałą Justyna Maziarz.