UWCL: Magiczne sześć minut Olympique Lyon!

Cóż to był za wieczór w Lyonie! Kiedy wydawało się, że Paryżanki wrócą do domu z fantastyczną dwubramkową zaliczką, w ciągu zaledwie sześciu minut gospodynie odwróciły losy spotkania i zwyciężyły 3:2! Niesamowita historia!

Na ławce rezerwowych dzisiejszy pojedynek zaczęły dwie polskie golkiperki w barwach Paris Saint-Germain, Katarzyna Kiedrzynek i Oliwia Szperkowska. Paulina Dudek wciąż pozostaje poza kadrą meczową, wracając do pełni sił po urazie więzadeł krzyżowych. Spotkanie oba zespoły rozpoczęły bardzo energicznie, intensywnie, zagrożenie płynęło zarówno ze strony zawodniczek Lyonu, jak i PSG. Pierwsze dziesięć minut dzisiejszego półfinału Ligi Mistrzyń było bardzo dobre szczególnie w wykonaniu gospodyń. Pomiędzy 10. a 15. minutą spotkania do głosu wyraźnie doszły zawodniczki zespołu ze stolicy Francji, wykonując w tym przedziale aż trzy rzuty rożne, żaden z nich nie przyniósł jednak bramki otwierającej wynik spotkania. W 24. minucie meczu bardzo blisko zdobycia bramki była Damaris Egurrola, w tej sytuacji niesamowitą interwencją popisała się jednak Constance Picaud i uchroniła swój zespół przed stratą bramki. Spotkanie mogło bardzo się podobać, wewnętrzny francuski pojedynek toczył się w niesamowitym tempie! Kolejne minuty spotkania to próby podejmowane przez Renard, , Becho, Horan, Cascarino i Bachę po stronie Lyonu oraz dwukrotnie Gaetino i Le Guilly po stroni Paris Saint-Germain. Pomiędzy 30. a 40. minutą gry sporo było fauli po obu stronach, co zaburzyło płynność gry. W 44. minucie meczu na prowadzenie zespół przyjezdny wyprowadziła niezawodna Marie-Antoinette Katoto! To właśnie 25-letnia napastniczka najlepiej odnalazła się w zamieszaniu powstałym w defensywie Olympique i tuż przed gwizdkiem na przerwę zdołała pokonać świetnie dysponowaną Christiane Endler. Do szatni Paryżanki schodziły z jednobramkowym prowadzeniem.

Nim druga połowa na dobre się rozpoczęła, na dwubramkowym prowadzeniu były już Paryżanki! Ponownie bohaterką zespołu została Marie-Antoinette Katoto, w 48. minucie gry uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonała Endler! Z pewnością nie tak wyobrażały sobie początek meczu zawodniczki miejscowego zespołu. Trzy minuty później o włos od zdobycia bramki na 3:0 dla PSG była Tabitha Chawinga, jej dwójkowa akcja z Sakiną Karchaoui zakończyła się jednak niecelnym uderzeniem. Na zegarze zbliżała się 70. minuta, czasu na odrobienie strat gospodynie miały coraz mniej, presja rosła z każdą kolejną upływającą minutą. Na 14 dotychczas oddanych strzałów na bramkę Picaud, zaledwie 4 były celne, piłkarki Olympique musiały zdecydowanie lepiej wyregulować swoje celowniki. W 80. minucie gry Kadidiatou Diani wlała nadzieje w serca swoich koleżanek z zespołu i kibiców zgromadzonych na trybunach, zdobywając bramkę kontaktową. To jej ósme trafienie w bieżącej edycji Ligi Mistrzyń, niesamowite! Asystę zaliczyła Ellie Carpenter. Ta bramka dała drugie życie całej drużynie, wyrównanie wisiało w powietrzu. Podopieczne Sonii Bompastor dopięły swego w 85. minucie meczu, na listę strzelczyń wpisała się tym razem Haitanka, Melchie Dumornay, zaś asystę mogła sobie dopisać Wendie Renard. Sześćdziesiąt sekund później w obozie Lyonu i na trybunach zapanowało prawdziwe szaleństwo, co absolutnie nie może dziwić! Zespół pokazał niesamowitą siłę i charakter, podźwignął się z kolan i w ciągu sześciu minut odwrócił losy tego pojedynku! Bramkę, wyprowadzającą zespół na prowadzenie zdobyła Amel Majri, strzałem lewą nogą w kierunku dalszego słupka nie dała szans na skuteczną interwencję Constance Picaud.

Liga Mistrzyń, 1/2 finału
Olympique Lyon – Paris Saint Germain 3:2 (0:1)
Diani 80′, Dumornay 85′ – Katoto 44′, 48′

Olympique: Christiane Endler – Ellie Carpenter, Griedge Mbock Bathy (53′ Vanessa Gilles), Wendie Renard, Selma Bacha, Lindsay Horan, Damaris Egurrola, Melchie Dumornay, Kadidiatou Diani, Vicki Bècho (58′ Daniëlle van de Donk), Delphine Cascarino (76′ Amel Majri)

PSG: Constance Picaud – Jade Le Guilly (76′ Amalie Vangsgaard), Eva Gaetino, Élisa de Almeida, Sakina Karchaoui, Grace Geyoro, Jackie Groenen, Korbin Albert (46′ Thiniba Samoura), Tabitha Chawinga, Marie-Antoinette Katoto (76′ Lieke Martens), Sandy Baltimore

Żółte kartki: Majri, Diani

Sędzia: Marta Huerta de Aza (Hiszpania)
Sędzie asystentki: Guadalupe Porras Ayuso (Hiszpania), Francesca Di Monte (Włochy)
Sędzia techniczna: Maria Caputi (Włochy)
Sędzia VAR: Carlos del Cerro Grande (Hiszpania), Eliana Fernández González (Hiszpania)

O wyjazdowym zwycięstwie Chelsea Londyn z FC Barceloną w pierwszym spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzyń możecie Państwo przeczytać TUTAJ.