Futsal Ekstraliga: Trzy punkty zostają w stolicy

Uniwersytet Warszawski zgarnął komplet punktów w starciu z drużyną AZS UAM Poznań, wygrywając 4:2, choć futsalistki z Poznania dwukrotnie obejmowały prowadzenie.

Zespół przyjezdnych już w 6’ miał szansę na objęcie prowadzenia po strzale Gabrieli Przybył, ale piłka odbiła się od bramki. Nieostrożna gra gospodyń w defensywie sprawiła, że dosyć szybko na tablicy pojawiły się 4 odgwizdane faule. W 10’ okazję miało UW, gdy Kornelia Bińczyk zdołała minąć bramkarkę i oddać strzał, ale w ostatniej chwili obrona zdołała zablokować piłce drogę do pustej bramki. Pierwsza bramka padła w 14’, kiedy rzut wolny wywalczyły zawodniczki UAM Poznań. Do piłki podeszła Gabriela Przybył, która zdecydowała się na mocny strzał po ziemi, sprytnie posyłając piłkę przez mur wprost do bramki. W ostatniej minucie 1. części gry gospodynie zdołały doprowadzić do wyrównania. Akcję zainicjowała Emilia Jarzyna, dogrywając do Kornelii Bińczyk, by po chwili otrzymać od niej z powrotem piłkę tuż przed bramką, gdzie oddała strzał nie dając szans Alicji Jezierskiej.

Po przerwie gospodynie po zdobytej bramce wyrównującej starały  się objąć prowadzenie przenosząc ciężar gry na połowę rywalek, ale zarówno dobra gra w defensywie UAMu jak i kapitalne interwencje Alicji Jezierskiej udaremniały wszelkie próby zdobycia kolejnej bramki. Po kilku minutach zawodniczki UW próbowały gry w przewadze z wykorzystaniem lotnego bramkarza, ale za każdym razem przy wykończeniu akcji brakowało precyzji. W 33’ UAM zdołał wyprowadzić kontrę, będąca na lewym skrzydle Agnieszka Penier zdołała w ostatniej chwili oddać strzał tuż przed interwencją wybiegającej z bramki Zuzanny Nikisz, po którym piłka przeleciała nad bramkarką i wpadła do bramki. Radość zespołu z Poznania nie trwała jednak długo gdyż w kolejnej minucie gospodynie doprowadziły do wyrównania po dwójkowej akcji Emilii Jarzyny i Mai Kozłowskiej, która po otrzymaniu podania oddała strzał praktycznie do pustej bramki. Jeszcze w tej samej minucie role zawodniczek się odwróciły i Maja Kozłowska asystowała przy kolejnym golu zdobytym przez Emilię Jarzynę, po którym Uniwersytet Warszawski wyszedł na prowadzenie. Na minutę przed końcem spotkania wynik na 4:2 ustaliła Maja Kozłowska.

Futsal Ekstraliga – 17. kolejka
KU AZS Uniwersytet Warszawski – AZS UAM Poznań 4:2 (1:1)
Jarzyna 20’, 34’, Kozłowska 34’, 39’ – Przybył 14’, Penier 33’

UW: (skład wyjściowy) Nikisz – Jeryng, Bartosiewicz, Jarzyna, Rębiś (zawodniczki rezerwowe) Bińczyk, Kieszkowska, Kopińska, Kozłowska, Klymova, Pruszczyk, Rosłon

UAM: (skład wyjściowy) Jezierska – Krystkowiak, Grzybowska, Przybył, Szydełko (zawodniczki rezerwowe) Katarzyńska, Małyszka, Penier, Mazurkiewicz

Sędzia: Szymon Cienki
Sędzia 2: Artur Lubecki
Sędzia 4: Krzysztof Głuszek