Futsal Ekstraliga: TS ROW Rybnik z cennym zwycięstwem w Warszawie

TS ROW Rybnik zgarnia komplet punktów w starciu z Uniwersytetem Warszawskim, wygrywając 6:2, a kapitalnym występem poszczycić się może kapitan przyjezdnych, Agata Sobkowicz, której łupem padło 5 trafień.

Gospodynie już po kilkunastu sekundach od rozpoczęcia spotkania miały szansę, by objąć prowadzenie, ale po strzale Emilii Jarzyny piłka minęła słupek. Chwilę później Maja Rębiś oddała strzał z dystansu kierując piłkę tuż pod poprzeczkę, ale strzegąca bramki Rybnika Andżelika Dąbek złapała piłkę. Mimo prób gospodyń, w 4’ to przyjezdnym udało się otworzyć wynik spotkania po strzale Agaty Sobkowicz, która trafiła do bramki obijając piłkę o słupek. W 6’ kapitan gości miała niemal identyczną okazję na kolejną bramkę, ale tym razem bramkarka Uniwersytetu Warszawskiego nie dała się zaskoczyć wybijając piłkę na róg. Prowadzenie Rybnikowi udało się podwyższyć w 8’, kiedy dogranie Marleny Jaszyk do Mai Stopki tuż przed bramką zablokowała Katarzyna Jeryng, ale po chwili straciła piłkę na rzecz rywalki, która przy pierwszej okazji oddała strzał posyłając piłkę do bramki. Gospodynie były bliskie zmniejszenia strat w 13’ kiedy Ada Bartosiewicz dogrywała do Kornelii Bińczyk, ale po uderzeniu zawodniczki piłka trafiła w słupek. TS ROW Rybnik na przerwę schodził z trzema bramkami przewagi po tym, jak w 18’ Andżelika Dąbek zdecydowała się na szybkie wznowienie z bramki przerzucając piłkę wprost do Agaty Sobkowicz, która po otrzymaniu piłki indywidualnie wykończyła akcję celnym strzałem na bramkę.

Po przerwie zespół z Warszawy szybko zdobył bramkę po strzale Emilii Jarzyny, która otrzymała dogranie z autu. Niewiele brakowało by jeszcze w tej samej minucie przewaga Rybnika stopniała do jednej bramki, strzał Mai Kozłowskiej świetna paradą wybroniła Andżelika Dąbek. W 26’ Agata Sobkowicz w przeciągu kilkudziesięciu sekund dorzuciła kolejne 2 trafienia. Pierwsze z nich zawodniczka zdobyła strzałem głową po dograniu Marleny Jaszyk, drugie po skutecznym przechwycie w środku pola i strzale do pustej bramki, gdy gospodynie próbowały gry w przewadze, wyprowadzając bramkarkę na środek boiska. Zawodniczki UW nie traciły wiary i w 29’ po dograniu Oliwii Kopińskiej swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobyła Emilia Jarzyna. Ostatnią bramkę w spotkaniu zdobyła dla gości Agata Sobkowicz, dla której było to piąte trafienie w spotkaniu.

Futsal Ekstraliga – 19. kolejka:

KU AZS Uniwersytet Warszawski – TS ROW Rybnik 2:6 (0:3)
Jarzyna 21’, 29’– Sobkowicz 4’, 18’, 26’, 26’, 31’, Stopka 8’

UW: (skład wyjściowy) Nikisz – Kozłowska, Pruszczyk, Jarzyna, Rębiś (zawodniczki rezerwowe) Kieszkowska, Bińczyk, Kopińska, Jeryng, Rosłon, Gołębiowska

Rybnik: (skład wyjściowy) Dąbek  – Łuczak, Stopka, Jaszyk, Sobkowicz (zawodniczki rezerwowe) Jasińska, Aumiller, Rozmus

Sędzia: Marta Brudnicka
Sędzia 2: Karolina Fatyga
Sędzia 4: Piotr Pałaszewski