Futsal Ekstraliga: UAM przywozi ze stolicy komplet punktów

AZS UAM Poznań rozpoczyna sezon zwycięstwem nad zespołem AZS AWF Warszawa, wygrywając 4:2 w wyjazdowym spotkaniu w Warszawie, choć  do przerwy to gospodynie schodziły do szatni z jedną bramką przewagi.

Mecz od pierwszych minut był bardzo dynamiczny, pierwszy groźny strzał w 2’ oddała na bramkę zespołu z Poznania Ogonowska Aleksandra, ale został on wybroniony przez Zuzannę Zajączkowską. Chwilę później rywalki cieszyły się z objętego prowadzenia po mocnym strzale, który oddała Patrycja Małyszka. W 10’ AWF zdołał wyrównać, a bramkę dla gospodyń zdobyła Natalia Frączek. W 18’ zespół z Warszawy miał świetną okazję na wyjście na prowadzenie po tym, jak rzut karny wywalczyła Daria Waszczuk, ale po strzale Weroniki Bekker piłka minęła bramkę. W ostatniej minucie 1. połowy AWF nie zmarnował kolejnej okazji i po finezyjnym podaniu Aleksandry Ogonowskiej piłkę do bramki rywalek posłała Barbara Łoniewska.

Po przerwie UAM szybko doprowadził do wyrównania. W 23’ po podaniu Karoliny Wizy swoją pierwszą bramkę strzeliła Paula Fronczak. Kolejne trafienie kapitan zespołu z Poznania dorzuciła w 27’ oddając precyzyjny strzał z prawego skrzydła, po którym piłka wtoczyła się tuż koło słupka, dając prowadzenie gościom. AWF miał szansę w 30’ by znów wyrównać, ale po dograniu Darii Waszczuk do Natalii Frączek i strzale zawodniczki piłka została zablokowana. Okazji nie zmarnował z kolei UAM, który w 35’ podwyższył prowadzenie po strzale Karoliny Wizy. W 38’ bliskie zdobycia bramki kontaktowej był zespół z Warszawy, ale strzał Weroniki Bekker obroniła Małgorzata Makowska.

Futsal Ekstraliga – 1. kolejka
AZS AWF Warszawa – AZS UAM Poznań 2:4 (2:1)
Frączek 10’, Łoniewska 20’ – Małyszka 5′, Fronczak 23’, 27’, Wiza 35’

AWF: Krzyczkowska – Mac, Łoniewska, Ogonowska, Pochroń (zawodniczki rezerwowe) Krajewska, Samołyk, Frączek, Waszczuk, Kowalewicz, Bekker, Mauryc, Trojanowska, Konobrodzka

UAM:  Zajączkowska – Przybył, Fronczak, Wiza, Krystkowiak (zawodniczki rezerwowe) Makowska, Małyszka, Grzybowska, Katarzyńska, Pienier, Łabędzka

Sędzia: Marta Brudnicka
Sędzia 2: Piotr Kapusta
Sędzia 4: Marta Majszczyk