Futsal Ekstraliga: Udany początek sezonu AZS-u UJ Kraków

Dzisiaj, punktualnie o godzinie 12:00 w Krakowie rozpoczął się długo wyczekiwany sezon 2023/2024 Futsal Ekstraligi! Na początek nowej edycji rozgrywek byliśmy świadkami pojedynku AZS UJ Kraków i KU AZS UW Warszawa.

Jako pierwsze w dzisiejszym spotkaniu zagrożenie pod bramką rywalek stworzyły zawodniczki AZS UJ Kraków, strzał okazał się jednak zbyt lekki i niecelny. Chwilę później zabrakło kilkunastu centymetrów, aby do piłki doszła Natalia Nosalik i otworzyła wynik dzisiejszego spotkania. Krakowianki zdecydowanie przeważały od samego początku spotkania, stwarzając sobie kolejne dobre sytuacje strzeleckie. W kolejnych minutach pierwszej części gry przewaga AZS-u UJ nie podlegała dyskusji, nie przekładało się to jednak na zmianę wyniku spotkania. Zespół z Warszawy sporadycznie gościł pod bramką gospodyń dzisiejszego pojedynku.
W 11. minucie gry zabrakło bardzo niewiele, aby piłka wpadła do bramki po interwencji Zuzanny Nikisz i odbiciu się od jej koleżanki z zespołu, Agnieszki Gołębiowskiej.  Piłkarki ze stolicy Małopolski w końcu dopięły swego i wyszły na prowadzenie w 11. minucie meczu. Świetnie rozegrały rzut rożny, Katarzyna Ładocha wykorzystała chwilę nieuwagi zespołu z Warszawy, zagrała płaską piłkę do Zuzanny Maronde, która precyzyjnym uderzeniem nie dała szans na skuteczną interwencję Zuzannie Nikisz. W 19. minucie gry o włos od podwyższenia prowadzenia swojego zespołu była  Karolina Kopacz! Na przerwę AZS UJ schodził przy jednobramkowym prowadzeniu.

Druga część spotkania rozpoczęła się według scenariusza znanego z pierwszej odsłony spotkania inaugurującego nowy sezon Futsal Ekstraligi. Krakowianki przeważały, minute po rozpoczęciu gry wykonywały rzut rożny, zakończony dobrym uderzeniem Justyny Maziarz. W 25. minucie spotkania bardzo dobrze z dystansu uderzyła jedna z zawodniczek AZS-u UW Warszawa, niepewnie w tej sytuacji interweniowała Denisa Mochnacká i przy odrobinie szczęścia warszawianki mogły doprowadzić do remisu. Dwie minuty później niesamowicie zakotłowało się pod bramką Zuzanny Nikisz za sprawą akcji Kingi Wilk! To właśnie ta zawodniczka najlepiej odnalazła się w gąszczu nóg w polu karnym i zdołała oddać strzał, piłka zatrzymała się na słupku.
W 30. minucie meczu akademiczki ze stolicy wykonywały rzut wolny, po krótko rozegranym stałym fragmencie gry miały szansę na oddanie groźnego strzału, uderzenie było jednak nieczyste i krakowianki bez trudu wyjaśniły tę sytuację. Dwie minuty później AZS UW Warszawa miał niezłą okazję na doprowadzenie do remisu, świetnie w defensywie zachowała się jednak Natalia Nosalik i zażegnała zagrożenie. Krakowianki kilkukrotnie gościły pod bramką Zuzanny Nikisz, stwarzane sytuacje nie przyniosły jednak drugiej bramki. Zespół z Warszawy walczył bardzo ambitnie, mimo krótkiej ławki rezerwowych spisywał się naprawdę bardzo dobrze i przy odrobinie szczęścia mógł wywieźć spod Wawelu choćby jeden punkt. Szansę na zamknięcie tego spotkania miała Justyna Maziarz na trzydzieści sześć sekund przed końcowym gwizdkiem, szczęście dopisało jednak w tej sytuacji rywalkom. Do końca pojedynku wynik nie uległ już zmianie i dzisiejszy mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Jagiellonek, zwycięstwem zasłużonym, choć wywalczonym nie bez trudu. Słowa uznania należą się też zespołowi z Warszawy.

Przed nami w 1. kolejce jeszcze trzy spotkania zaplanowane na jutro:

Nowy Świt Górzno – BTS Rekord Bielsko-Biała, 24 września, godzina 17:00
AZS AWF Warszawa – UAM Poznań, 24 września, godzina 18:00
Rolnik Biedrzychowice Głogówek – Słomniczanka Słomniki, 24 września, godzina 18:00

Futsal Ekstraliga – 1. kolejka:

AZS UJ Kraków – KU AZS UW Warszawa 1:0
Maronde 11′

AZS UJ Kraków: (skład wyjściowy) Denisa Mochnacká – Kinga Wilk, Natalia Nosalik, Justyna Maziarz, Zofia Śmietana (zawodniczki rezerwowe) Patrycja Jasek, Agnieszka Bryzek, Karolina Kopacz, Monika Jaskółka, Zuzanna Maronde, Aleksandra Misiura, Nicol Wojtas, Katarzyna Ładocha, Gabriela Gębica

KU AZS UW Warszawa: (skład wyjściowy) Zuzanna Nikisz – Katarzyna Jeryng, Agnieszka Gołębiowska, Maja Rębiś, Kinga Rostoń (zawodniczki rezerwowe) Kornelia Bińczyk, Maja Kozłowska, Ada Bartosiewicz

Sędzia: Rafał Ziach
Sędzia 2: Szymon Stefanik
Sędzia 4: Rafał Gnutek