Futsal Ekstraliga: Wysokim zwycięstwem UW poprawia swój bilans bramkowy

Futsalistki Uniwersytetu Warszawskiego rozbiły u siebie zespół LUKS Rolnik Biedrzychowice-Głogówek 10:2, choć pierwsza połowa wcale niezapowiadana tak jednostronnego rozstrzygnięcia spotkania.

Zmaganiom obu drużyn na hali przy ul. Banacha w Warszawie przyglądała się kobieca reprezentacja Polski niesłyszących, która jutro zakończy zgrupowanie przez zbliżającymi się Igrzyskami Zimowymi Głuchych. Zgromadzeni widzowie długo nie czekali na pierwszą bramkę w spotkaniu, ponieważ w 15 sekundzie od pierwszego gwizdka piłka wylądowała w bramce gospodyń po strzale Aleksandry Sobkowicz. W 2’ niewiele brakowało a Uniwersytet doprowadziłby do wyrównania, ale strzał Emilii Jarzyny okazał się minimalnie niecelny. W 12’ w polu karnym Rolnika urazu doznała Kinga Rosłon, która na pewien czas musiała opuścić boisko. Gospodynie domagały się rzutu karnego, ale ostatecznie udało się wywalczyć rzut rożny. Uniwersytet doprowadził do wyrównania, kiedy po otrzymaniu piłki Maja Kozłowska oddała mocny strzał z dystansu, który posłał piłkę pod nogami Lidii Maziarz. W 14’ Wiktoria Stącel była bliska wyprowadzenia zespołu z Głogówka na prowadzenie, ale jej strzał tuż pod poprzeczkę wybroniła nad bramkę Zuzanna Nikisz. W kolejnej minucie doskonałym przechwytem w obronie popisała się Kornelia Bińczyk, która natychmiast zainicjowała kontrę, którą po pierwszym obronionym strzale wykończyła dobitką Anna Klymova. W ostatnich sekundach pierwszej połowy gospodynie próbowały podwyższyć prowadzenie, ale świetnymi interwencjami popisała się Lidia Maziarz.

Po przerwie musiało minąć 7 minut, by piłka po raz kolejny wylądowała w bramce, co stało się za sprawą Kornelii Bińczyk, która samotnie minęła Julię Mielczarek oraz Lidię Maziarz, kończąc akcję strzałem do pustej bramki. Zdobyty przez UW gol na 3:1 rozwiązał worek z bramkami.  Kolejne trafienie zdobyła w 28’ Ada Bartosiewicz, oddając strzał w sam narożnik bramki. Po chwili na listę strzelczyń wpisała się Emilia Jarzyna oddając mocny strzał, który przeszedł po rękawicy bramkarki Rolnika. Mając bezpieczna przewagę Uniwersytet próbował gry z wysuniętą bramkarką i tak w 31’ po dograniu Zuzanny Nikisz wzdłuż bocznej linii piłkę odebrała Maja Kozłowska, która perfekcyjnym strzałem zdobyła swoją drugą bramkę. Kilkadziesiąt sekund później zdobywczyni szóstej bramki dla Uniwersytetu perfekcyjnie dograła do wbiegającej Emilii Jarzyny, która skierowała po raz drugi piłkę wprost do bramki rywalek. Po nieudanym rozegraniu rzutu rożnego przez drużynę gości, Kornelia Bińczyk ponownie wyprowadziła kontrę, po której zdobyła swoją drugą bramkę. W 35’ Maja Kozłowska, po dograniu Kingi Rosłon, skompletowała hat-tricka. Mimo wyraźnego zmęczenia rywalek, zespół z Głogówka nie ustępował w próbach w ofensywie i w 36’ wykorzystując błąd w obronie UW Aleksandra Sobkowicz zdobyła drugie trafienie dla swojej drużyny. Wynik ustaliła w 38’ Kinga Rosłon, która po podaniu Mai Kozłowskiej zdobyła dziesiątą bramkę dla Uniwersytetu.

Futsal Ekstraliga – 14. kolejka:
KU AZS Uniwersytet Warszawski – LUKS Rolnik Biedrzychowice-Głogówek 10:2 (2:1)
Kozłowska 12’, 31’, 35’, Klymova 15’, Bińczyk 27’,34’,  Bartosiewicz 28’, Jarzyna 28’, 33′ Rosłon 38′  – Sobkowicz 1’, 36’

UW: (skład wyjściowy) Nikisz – Bartosiewicz, Gołębiowska, Jarzyna, Rębiś (zawodniczki rezerwowe) Kieszkowska, Bińczyk, Pruszczyk, Klymova, Jeryng, Kopińska, Rosłon

Rolnik: (skład wyjściowy) Maziarz – Sobkowicz, Kujawska, Małolepsza, Stącel (zawodniczki rezerwowe) Leszczyńska, Mielczarek, Benroth, Globisz, Służalek

Sędzia główny: Bartłomiej Golda
Sędzia asystent 1: Krzysztof Głuszek
Sędzia asystent 2: Piotr Pałaszewski