[Futsal] Obrońca Pucharu Polski z pewnym zwycięstwem

Futsaliski UAM-u Poznań pewnie pokonały WSG/Sportis KKP Bydgoszcz w Pucharze Polski. Gospodynie zaaplikowały przyjezdnym aż 13 goli, Dewicka oraz Laskowska skapitulowały po razie. W pewny i przekonujący sposób UAM melduje się w kolejnej rudzie  wygrywając 13:2.

Początek spotkania stał na wysokim poziomie. Tempo tego meczu mogło się podobać. Po gospodyniach widać, że futsal to ich domena, i po kilku początkowych minutach piłkę do siatki skierowała Sandra Lichtenstein. Z każdą sekundą poznanianki grały szybciej i odważniej czego efektem była bramka na 2-0, a strzelczynią była Maja Kuleczka. Po chwili podopieczna Wojciecha Weissa mogła cieszyć się z drugiego gola. Piłka skierowana pod pole karne, i na wślizgu Kuleczka wpakowała piłkę obok bezradnej Rosińskiej.

Po mniej więcej dziesięciu minutach obrończynie Pucharu Polski były w komfortowej sytuacji, a mimo to atakowały raz po raz. Co ciekawe bardzo wysoko grała Dominika Dewica, która oddawała strzał z okolic linii oznaczającej środek boiska.

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy gola zdobyła Laura Czudzińska, która w niesygnalizowanym strzałem umieściła piłkę w bramce, a także Maja Kuleczka, której mocny strzał z bliska był nie do obrony. NA minutę przed końcem pierwszej części szóstego gola dla UAM-u zdobyła Patrycja Sutkowska.

Futsalistki WSG w tej części spotkania robiły co mogły by zdobyć gola, ale Dominika Dewicka była niczym mur, który runął jeden raz w tej części gry. Paulina Oleksiak zdobyła gola dla podopiecznych Adama Górala.

Przy wyniku 6:1 trener Wojciech Weiss dał pograć w drugiej części gry futsalistkom, które na co dzień grają mniej. Po około 90 sekundach UAM podwyższył wynik spotkania. Zosia Sliwińska uderzyła w kierunku Kamili Rosińskiej, ta wypuściła piłkę z rąk i dość niespodziewanie futbolówka wkręciła się do bramki.  Chwilę później Rosińska uratowała klub od utraty kolejnej bramki. Piłka zmierzała do pustej bramki, goalkeeperka w ostatniej chwili wybiła ręką piłkę poza bramkę.

Kolejne minuty spotkania to m.in gol bramkarki, Dominiki Dewickiej, oraz Klaudii Wojtkowiak, której asystowała… Dewicka. Ten mecz pokazał, jak bardzo UAM-owi zależy na obronie trofeum. Bramkę nr.10 zdobyła Alicja Zając po dwójkowej akcji z Klaudią Wojtkowiak. Wyłożonej piłki do “pustaka” Zając niezwykła marnować.

UAM w tym meczu wykorzystał wszystko to co mógł wykorzystać, jedenastą bramkę zdobyła Jankowska, kierując piłkę z własnej połowy do pustej bramki WSG/Sportisu KKP Bydgoszcz. Na około dziesięć minut przed końcem spotkania Maja Kuleczka zdobyła swoją czwartą bramkę, to zdecydowanie bardzo dobry mecz tej młodej futsalistki. Swój debiut dobrze wspominać będzie także Patrycja Małyszka, która wpisała się na listę strzelczyń.

Na 180 sekund przed końcem spotkania Olena Klepacka zdobyła drugą bramkę dla WSG/Sportisu. Zapewne indywidualnie to ważna bramka, ale te spotkanie futsalistkom z Bydgoszczy po prostu nie wyszło. Ostrzelały słupki, poprzeczkę, ale zaledwie dwa gole nie wystarczył by postraszyć futsaliski z Uniwersytetu Adamia Mickiewicza w Poznaniu.

Takiego wyniku próżno szukać w rozgrywkach Futsalu. UAM pewnie, wysoko ogrywa WSG/Sportis KKP Bydgoszcz i melduje się w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Zwycięstwo poznanianek w tym spotkaniu, nie było zagrożone przez ani jedną sekundę tego spotkania.