[Futsal] Odmłodzony Rekord pewnie awansuje do kolejnej rundy

Odmłodzony Rekord pewnie pokonuje UKS Sap Brzeg i awansuje do kolejnej rundy. Samuel Jania na spotkanie pucharowe w Brzegu zabrał zawodniczki,  które w następnym tygodniu będą brały udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski  Futsalu Kobiet U 17. Gospodynie natomiast wystąpiły w siedmioosobowym składzie, jednak do ostatniego gwizdka walczyły ambitnie.

W czwartej minucie meczu wynik spotkania otworzyła Zofia Śmietana. Dziesięć minut później przyjezdne podwyższyła na 2:0, a celne trafienie zanotowała Martyna Gąsiorek. Gospodynie stworzyły sobie kilka ciekawych sytuacji, jednak w pierwszej części spotkania nie udało im się pokonać Natalię Majewską. Tuż przed przerwą zawodniczki z Bielska- Biała podwyższyły wynik po bramce Julii Palichleb i na przerwę schodziły z trzybramkowym prowadzenie.

W drugiej połowie w bramce Rekordu pojawiła się zawodniczka z pola Zuzanna Zdan, która zastąpiła niedysponowaną do gry Natalię Majewską. Po trzech minutach gry w drugiej części spotkania Rekord zdobył kolejną bramkę, a na listę strzelczyń po raz drugi w tym meczu spisała się Zofia Śmietana. Po chwili podopiecznie Samuela Jani zdobyły dwie kolejne bramki. Kiedy wydawało się, że przyjezdne kontrolują mecz, w 29 minucie kapitan Brzeskiego zespołu zdobywa bramkę kontaktową. Kilkanaście sekund później Kamila Stachera zdobyła drugą bramkę dla gospodyń. Zawodniczki Brzeskiego UKS  dążyły do zdobycia kolejnych bramek jednak świetnie w bramce interweniuje Zuzanna Zdan. W 36 minucie Rekord podwyższa wynik, siódmą bramkę zdobyła Wiktoria Pietrzyk. Odmłodzony zespół Rekordu pewnie pokonuje pierwszoligowca z Brzegu 7:3 i zasłużenie awansuje do kolejnej rundy, jednak należy podkreślić i docenić postawę gospodyń, które mimo okrojonego składu podjęły walkę.