[Futsal] Rolnik lepszy w derbach Opolszczyny

Do siedemnastej minuty Unia Opole stawiała czoła bardziej doświadczonemu na hali Rolnikowi. Jeden gol, to za mało by utytułowanego rywala “wyrzucić” z Pucharu Polski i ostatecznie to Rolnik gra dalej. Po golach Stoklossy, Sobkowicz oraz Małolepszej  Rolnik wygrywa w Opolu 3:1.

Początek spotkania to optyczna przewaga Rolnika, który stwarzał sobie dobre okazje, jednak brakowało celności w wykończeniu. Strzały Kingi Ejzel czy Aleksandry Sobkowicz mijały bramkę strzeżoną przez Ewę Gatak. W 5 minucie groźny atak wyprowadziła Unia a strzał Agaty Brzozowskiej wybroniła Anna Giercuszkiewicz. Z minuty na minutę obie drużyny stwarzały sobie coraz lepsze sytuacje, jednak wynik na tablicy świetniej się nie zmienił.

W 17. minucie spotkania Rolnik objął prowadzenie, przechwyt w środku pola zanotowała Ejzel i popędziła szybko na bramkę Unii, odegrała piłkę do Aleksandry Sobkowicz, która umieściła piłkę do pustej bramki Unii. Minutę później Rolnik podwyższył na 2:0 po bramce Martyny Małolepszej, i pierwszą połowę zakończył z dwubramkową przewagą.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, Rolnik konstruował kolejne ataki, jednak dobrze broniła Gorzelińska, która pojawiła się w bramce Unii po przerwie. W 26 minucie spotkania żółtą kartkę otrzymała Nicol Wojtas.

W 33. minucie spotkania przyjezdne podwyższyły wynik. Na listę strzelczyń wpisała się Emilia Stoklossa, która wykorzystała asystę Wiktorii Benroth. Po kolejnych sześćdziesięciu sekundach gola zanotowały gospodynie po strzale Agaty Brzozowskiej.  Bramka kontaktowa, była jedyną jaką zdobył gospodynie, doświadczony Rolnik nie oddał zwycięstwa do końca spotkania i Ekstraklasowicz zasłużenie awansuje do kolejnego etapu.