fot. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

Polska Reprezentacja Futsalu ponownie zagra na Chorwacji. Tym razem w turnieju towarzyskim. Pierwszy mecz już 21 czerwca, tymczasem selekcjoner Weiss odkrył karty.

W dniach 21 – 26 czerwca w malowniczej miejscowości Poreć zagrają futsalistki w turnieju towarzyskim. W tym czasie zmierzą się kolejno z Finlandią (21 czerwca), Szwecją (22 czerwca), Węgrami (23 czerwca), Chorwacją (26 czerwca). Turniej traktowany jest jako etap przygotowań do walki o Mistrzostwa Europy. Turniej eliminacyjny miał odbyć się na Ukrainie, ale z racji sytuacji politycznej miejsce może ulec zmianie. 

My poznaliśmy zawodniczki, jakie trener Wojciech Weiss zabierze do Chorwacji. Lista powołań poniżej:
* Klaudia Kubaszek, Katarzyna Włodarczyk, Wioleta Myjak (AZS UEK Słomniczanka Słomniki)
* Paula Zawistowska (AZS UG Gdańsk) 
* Justyna Maziarz, Natalia Nosalik (AZS UJ Kraków)
* Magdalena Knysak, Wiktoria Nowak (BTS Rekord Bielsko-Biała)
* Dominika Dewicka, Paula Fronczak, Patrycja Sutkowska, Alicja Zając (KU AZS UAM Poznań)
* Sandra Bukowska, Patrycja Polewska (Unifreeze Górzno)

Udało nam się skontaktować z debiutantką w tym gronie, Paulą Zawistowską z Gdańskiego Klubu Uczelnianego. Zapytana o powołanie, nie kryła zaskoczenia. -„Tak, było to spore zaskoczenie. Dopiero rok temu rozpoczęłam swoją przygodę z futsalem w uniwersyteckiej drużynie z Gdańska, gdzie zostałam bardzo ciepło przyjęta. Dzięki temu szybciej się zaaklimatyzowałam, co pozytywnie wpłynęło na zrozumienie przeze mnie gry na hali. Czuję, że powołanie do kadry Polski jest dla mnie ogromną szansą na rozwój i postaram się pokazać z jak najlepszej strony”. 

Piłkarka UG Gdańsk liczy, że to nie bedzie tylko wycieczka. -„Z niecierpliwością czekam na dzień, w którym nałożę koszulkę z orzełkiem na piersi. Chciałabym pokazać się z jak najlepszej strony i zapracować na kolejne powołanie”.

Zapytana preferencje gry nie ukrywa, że dobrze czuje się w ofensywie, -„Zdecydowanie lepiej czuję się w grze ofensywnej. Od zawsze grałam z przodu — na trawie ustawiana byłam głównie na pozycji klasycznej 9. W futsalu świetnie odnalazłam się jako pivot, co zostało dostrzeżone w trakcie tegorocznej edycji AMP w Futsalu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here