Gdańszczanki górą w zaległym starciu 6. kolejki

Dzisiaj rozegrano zaległe spotkanie 6. kolejki Ekstraligi między AP Orlen Gdańsk a Pogonią Szczecin. Gospodynie wygrały 3:2 i tym samym opuszczają strefę spadkową.
Pierwsze minuty nie wskazywały na to, abyśmy dzisiaj zobaczyli w Gdański tak dużo bramek. Starcie to było nadzwyczaj wyrównane i żadna z drużyn nie mogła początkowo znaleźć patentu na rywalki. Wynik w 25. minucie otworzyła Olga Sirant i dała prowadzenie ekipie gospodyń. Radość nie trwała jednak długo, bowiem niecałe pięć minut zajęło Pogoni, by odrobić straty. Autorką wyrównującego trafienia została Karolina Laniewska. Do przerwy nie oglądaliśmy już żadnych trafień i remis był naprawdę jedynym sprawiedliwym rezultatem.
W drugą część meczu o wiele lepiej weszły podopieczne Tomasza Borkowskiego. Ledwie trzy minuty po wznowieniu gry do bramki strzeżonej przez Jagodę Sapor trafiła Zuzanna Grzywińska i mieliśmy 2:1. W 74. minucie wciąż atakujące piłkarki AP Orlenu Gdańsk dopięły swego i zwiększyły przewagę za sprawą Angeliki Kołodziejek. W końcówce pojedynku atmosfera zrobiła się wyjątkowo nerwowa, o czym najlepiej przekonała się Gabriela Zimecka, która musiała opuścić plac gry. Gola kontaktowego dla Szczecinianek zdobyła jeszcze w 90. minucie Zofia Giętkowska, jednak to wszystko, na co było stać drużynę ze Szczecina.
Druga wygrana z rzędu sprawia, że AP Orlen pierwszy raz w sezonie podejdzie do nadchodzącego meczu, nie będąc w strefie spadkowej. Zwyciężczynie awansowały na 9. lokatę w tabeli Ekstraligi, tuż za dzisiejszymi oponentkami. Tym samym ich miejsce w niechlubnej części tabeli zajęła Pogoń Tczew.