GKS GIEKSA Katowice S.A. Mistrz Polski CLJ U15

W sobotnie południe w Ząbkach w finale CLJ U15 spotkały się zespoły Diamonds Academy i GKS Katowice.

Już przed meczem mogliśmy wskazać drużynę, która ma większe doświadczenie i która może być faworytem tego meczu – mowa tu o GKS Katowice.
To w barwach tej druzyny występuje więcej kadrowiczek i to ona broni tytułu.
Jednak osoby, które przybyły na stadion obejrzeć mecz nie mogły narzekać na brak emocji. Pomimo iż faworyta spotkania łatwo było wskazać, to Warszawianki były godnym przeciwnikiem.
Spotkanie od początku toczone było w szybkim tempie i w sporym upale.
W pierwszej połowie mimo lekkiej przewagi GKS Katowice w środku pola i stworzenia sobie kilku dogodnych sytuacji do zdobycia zwycięskiej bramki, wciąż na boiskowym zegarze widniał wynik 0:0.
Głównie dzięki bardzo dobrej postawie bramkarki drużyny Diamonds Academy.
Schodzące na przerwę piłkarki z Warszawy miały prawo czuć zadowolenie z wyniku oraz postawy swoich defensorek i bramkarki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i nadal Katowiczanki raz za razem próbowały sforsować obronę Diamondsów.
Pomimo wielu strzałów z dystansu i groźnych sytuacji podbramkowych wynik uległ zmianie dopiero w 66 minucie.
Katowiczanki wykonywały rzut wolny spod linii autowej i po dośrodkowaniu w pole karne w dużym zamieszaniu bramkę strzela zawodniczka GKS-u Anna Krakowiak.
Po strzeleniu bramki drużynie z Warszawy zabrakło sił aby jeszcze zmienić niekorzystny wynik w końcówce meczu, choć zawodniczka Diamonds Academy Jałocha miała dobrą
sytuację ale nie udało jej się dobrze przyjąć piłki i pokonać bramkarki z Katowic.

Na wyróżnienie zasługuje bramkarka Diamonds Academy, która kilkukrotnie ratowała drużynę z Warszawy przed utratą gola.
GKS Katowice w całym meczu dominował i zasłużyła na zwycięstwo ale nie było to zwycięstwo łatwe, dlatego brawa dla obu drużyn.