Gol Ewy Pajor w meczu z Eintrachtem, VfL Wolfsburg nadal z szansą na mistrzostwo

We wczorajszym spotkaniu 23. kolejki kobiecej Bundesligi, VfL Wolfsburg wygrał na wyjeździe z zespołem Eintractu Frankfurt 2:3, a jedną z bramek zdobyła Ewa Pajor! Dzięki zwycięstwu drużyna z Wolfsburga utrzymała szansę na zdobycie mistrzostwa ligi w ostatniej kolejce, ale zajmującemu 1. miejsce w tabeli Bayernowi Monachium wystarcza zaledwie punkt do zapewnienia sobie korony .

Pierwszą połowę zdominowały przyjezdne, które bardzo szybko objęły prowadzenie. Już w 2. minucie po obronionym strzale Joelle Wedemeye, piłkę do bramki gospodyń posłała głową Fridolina Rolfö. Pochodząca ze Szwecji zawodniczka w 13. minucie miała szansę na podwyższenie prowadzenia, ale tym razem pewną interwencją popisała się bramkarka Eintrachtu, Merle Frohms. Musiało minąć pół godziny gry, zanim zespół gości zdobył kolejną bramkę. Błąd w obronie Sophii Kleinherene wykorzystała Ewa Pajor, która wygrała pojedynek biegowy z obrończynią Frankfurtu, a następnie minęła bramkarkę i z ostrego konta posłała piłkę do praktycznie pustej bramki.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. W 49. minucie bramkę dla Eintrachtu zdobyła Lara Prašnikar, która najpierw przyjęła świetne dogranie od Sjoeke Nüsken, a następnie ograła Sarę Doorsoun-Khajeh i strzałem z linii pola karnego trafiła do siatki. Szczęście opuściło na moment zespół z Frankfurtu w 56. minucie przy rzucie wolnym dla gości. Po zbyt mocnym dośrodkowaniu Leny Goeßling, piłkę do własnej bramki posłała Tanja Pawollek. Stratę jednak szybko udało się odrobić i już w kolejnej minucie drużynie Eintrachtu Frankfurt ponownie brakowało tylko jednego trafienia do remisu. Na listę strzelczyń wpisała się Laura Freigang, która z impetem wtargnęła w pole karne gości i ogrywając dwie obrończynie oddała mocny strzał, który obroniła Almuth Schult, jednak odbita piłka ponownie trafiła wprost pod nogi napastniczki gospodyń, która natychmiast posłała piłkę do bramki. W kolejnych minutach spotkania Wolfsburg powoli zaczynał uzyskiwać przewagę, co przełożyło się na częstsze oddawanie strzałów, ale wynik nie uległ już zmianie.

Oba zespoły spotkają się jeszcze w nadchodzącym finale Pucharu Niemiec, 30. maja o godzinie 16:00 na RheinEnergieStadion w Kolonii.

W ostatniej kolejce Bundesligi, która odbędzie się 6. czerwca, VfL Wolfsburg zmierzy się na własnym stadionie z Werderem Brema, natomiast Bayern Monachium podejmie u siebie Eintracht Frankfurt.