Gol piętą w ostatniej minucie daje UAM-owi zwycięstwo w hicie Ekstraligi Futsalu Kobiet

W zaległym meczu 1. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet po niezwykle emocjonującym pojedynku AZS UAM Poznań pokonał przed własną publicznością KS Górzno Nowy Świt 4:3.

Gospodynie do przerwy przegrywały. Jedynego gola w pierwszej odsłonie meczu grupy północnej strzeliła bezpośrednio z rzutu wolnego Agata Bała. Wyrównanie przyszło niemal 20 minut gry później. Po indywidualnym rajdzie środkiem z trafienia na 1:1 cieszyć się mogła Eliza Ostrowska.

Nie minęło wiele czasu, a AZS UAM Poznań był już na prowadzeniu. W 26. minucie piłkę do siatki skierowała bowiem Sandra Lichtenstein. Wielkopolanki błyskawicznie poszły za ciosem i po kolejnych kilkudziesięciu sekundach było już 3:1. Tym razem na listę strzelczyń po skutecznym kontrataku wpisała się Klaudia Wojtkowiak.

Ekipa z Górzna nie zamierzała jednak odpuszczać, czego dowodem było kontaktowe trafienie autorstwa niezawodnej kapitan tej drużyny – Agaty Bały. Końcówka tego starcia przyniosła ogrom emocji. Na niewiele ponad minutę przed końcem do remisu doprowadziła bowiem Maja Kozłowska. Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń. W ostatniej minucie Maja Kuleczka zagrała w pole karne do Sandry Lichtenstein, a ta uderzeniem piętą zapewniła poznaniankom komplet punktów, dzięki czemu AZS UAM odrabiając ligowe zaległości zapewnił sobie trzy punkty przewagi nad drugim AZS UG w tabeli grupy północnej.