Gol Weroniki Zawistowskiej, koniec obiecującej serii FC Köln

Weronika Zawistowska strzeliła swoją trzecią bramkę w tym sezonie Frauen Bundesligi. Reprezentantka Polski trafiła do siatki Eintrachtu Frankfurt, a 1. FC Köln przegrało dzisiejszy mecz 1:2.

Skrzydłowa gospodyń, podobnie jak Adriana Achcińska, rozpoczęła domową potyczkę z “Orlicami” w wyjściowym składzie i w 17. minucie wyprowadziła ekipę z Kolonii na prowadzenie, popisując się precyzyjnym uderzeniem z dalszej odległości. Pierwsza część należała jednak do przyjezdnych, które dwukrotnie zdołały wpisać się na listę strzelczyń. W 33. minucie do remisu doprowadziła Nicole Anyomi, a sześć minut później prowadzenie do przerwy Eintrachtowi zapewniła Lara Prašnikar. Przy obu tych golach asystowała Laura Freigang.

Po zmianie stron bramek już nie oglądaliśmy, wobec czego faktem stało się zakończenie serii pięciu kolejnych ligowych spotkań bez porażki FC Köln, które plasuje się obecnie na 8. miejscu w tabeli Bundesligi. Eintracht jest natomiast czwarty.

Weronika Zawistowska zanotowała dzisiaj pełne 90 minut. Adriana Achcińska opuściła plac gry w 72. minucie, zmieniona przez Anję Pfluger. Poza kadrą gości znalazła się natomiast wciąż powracająca do pełnej sprawności po zerwaniu więzadła krzyżowego w lewym kolanie Tanja Pawollek.

W 15. kolejce niemieckiej ekstraklasy zespół z Kolonii zmierzy się na wyjeździe z Bayernem Monachium (6 marca). Dzień wcześniej Eintracht podejmie u siebie sąsiadki w tabeli – trzecie w stawce TSG Hoffenheim.