Górnik Łęczna nadal w walce o srebrny medal

Mocno musiały się  napracować  zawodniczki Górnika Łęczna  w Szczecinie aby zdobyć komplet  punktów bowiem  miejscowe  postawiły się mocno. Warto odnotować że do przerwy było 0-0.

Pierwsza połowa  zakończyła się bezbramkowym  remisem. Pani Monika Mularczyk, sędzia główna w swoim notesiku  odnotowała tylko dwa napomnienia, którymi  ukarała  Szymaszek  oraz Nataszę Górnicka.
Wynik  spotkania otworzyła dopiero  w 65. minucie spotkania Patrica Hmirova, która  zaledwie 7. minut wcześniej pojawiła się na boisku zastępując Milenę Kazanowska. Słowaczka wykończyła dośrodkowanie Eweliny  Kamczyk ze środkowej strefy boiska i główką pokonała bramkarkę  gospodarzy.
W 74. minucie meczu  ekipa z województwa lubelskiego  podwyższyła na  2:0 po bramce Nikoli Karczewskiej, której asystowała Hmirova. Mimo sytuacji z obu  stron wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

Dla podopiecznych Roberta Makarewicza to cenne zwycięstwo. W ostatniej kolejce ligowej Górnik podejmie SMS Łódź, który jest bezpośrednim rywalem do srebrnego medalu.  Na własnym obiekcie łęcznianki muszą wygrać, by zgarnąć srebrne medale. W pierwszym meczu obu ekip padł remis 1-1.

Wiedząc jak słaby początek sezonu notował zespół z Łęcznej, srebrny medal będzie na pewno miło przyjety w szeregach byłych już Mistrzyń Polski.

Ekstraliga – 21. kolejka
MKS Olimpia Szczecin – GKS Górnik Łęczna 0:2 (0:0)
65′ Hmirova, 74′ Karczewska

sędzia: Monika Mularczyk

kartki: Szymaszek [ż/k] –Górnicka [ż/k]

Olimpia: Kierul- Kędzierska, Oleszkiewicz (76′ Binkowska),  Michalczyk, Szymaszek, Bagińska, Radochońska, Shahbazyan (74′ Witczak), Grosicka, Litwiniec , Oleksiak (74′ Siwek)

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Kamczyk, Karczewska, Zdunek, Kaczor, ( 70′ Zawadzka) Siwińska, Kazanowska ( 57 ‘Hmirova) Zając, Ratajczyk (81’ Głab)