Ekstraliga: Górnik rozpoczyna marsz po czwarty tytuł, pewna wygrana w Głogówku

Górnik Łęczna zgodnie z planem zaczyna swój marsz po czwarty tytuł mistrza Polski. Dziś w Głogówku nie pozostawił złudzeń miejscowemu Rolnikowi, ogrywając go na jego terenie 6:0.

Mecz rozpoczęły piłkarki z Łęcznej i jak można było przewidzieć, przejęły niemal natychmiast kontrolę nad spotkaniem. Prostopadłe podanie już w piątej minucie wykorzystała Nikola Karczewska. Nie minęło sześćdziesiąt sekund, a kolejnego gola dołożyła Patrícia Hmírová i podobnie jak wczoraj w Sosnowcu, tak dziś w Głogówku mecz pozostał pod kontrolą faworytek, z nielicznymi rwanymi akcjami przeciwniczek. Raz próbowała Aleksandra Sobkowicz, za chwilę Annę Palińską zmusiła do pracy Magdalena Łuczak, piłka jednak do siatki nie chciała wpaść. Na domiar złego, w dziewiętnastej minucie Kinga Ejzel faulowała Hmírovą, a Ewelina Kamczyk z rzutu karnego podwyższyła prowadzenie gości.

Po przerwie na wodę, rzut rożny wykonywała Nicol Wojtas, faulowana w polu karnym była Oliwia Pająk. Do rzutu karnego podeszła Kujawska, lecz piłkę na słupek sparowała Palińska, a dobijającej Kindze Ejzel na przeszkodzie stanęła poprzeczka.

Po około kwadransie drugiej połowy, piłkarki Rolnika pomogły przyjezdnym. Bramkę samobójczą strzeliła Ewa Duda. Swoje gole po przerwie dołożyły po błędzie obrony także Nikola Karczewska, a także Maja Osińska. Rozpędzone mistrzynie nie chciały poprzestać na wyniku 6:0, raz po raz testując stojącą między słupkami gospodyń Agnieszkę Woźniak. W 88. minucie w polu karnym upadła Karczewska, ale sędzia niewzruszona pokazała zaledwie korner. W końcówce meczu ożywionego na ławce trenerskiej Mazurkiewicza żółtą kartką ukarała sędzia spotkania Ewa Żyła.