Gospodynie triumfują na inaugurację Mistrzostw Europy!

Na wypełnionym po brzegi przez prawie 70 000 kibiców Old Trafford rozpoczęły się piłkarskie Mistrzostwa Europy. W dzisiejszym meczu Anglia na swojej ziemi pokonała Austrię 1:0 po golu Beth Mead.

Anglia zaczęła mecz bardzo zaciętą walką z Austrią o piłkę, dopiero po paru minutach udało im się narzucić rywalkom reguły gry. Austriaczki ku zdziwieniu wielu nie były łatwym rywalem dla “Lwic”. Po tym, jak Angielki przystąpiły do ataku pełne ręce roboty miała bramkarka (na co dzień występująca w Arsenalu) Manuela Zinsberger, bez której Austriaczki czekałby pogrom.

Gola otwierającego turniej w 16. minucie zapakowała piłkarka Arsenalu, Beth Mead, która podcinką posłała piłkę do siatki po dyskretnej asyście Fran Kirby. Trafienie wzbudziło kontrowersje, ponieważ piłka została wybita przez austriacką obrończynię, Carinę Wenniger. Zespół sędziów po weryfikacji VAR i Goal Line Technology uznał trafienie, które rozpaliło Old Trafford.

Wiele akcji w pierwszej połowie kreował ofensywno-defensywny duet Ellen White i Lucy Bronze. Ta pierwsza jednak nie umiała przekształcić akcji w bramki dla swojego zespołu. Dwie główki zawodniczki Manchesteru City okazały się niecelne. Świetną paradą bramkarską w doliczonym czasie gry popisała się natomiast Zinsberger, która w sytuacji sam na sam obroniła uderzenie Lauren Hemp.

Druga połowa rozpoczęła się równie dynamicznie, jednak tempo spotkania się zmniejszyło. Liczne okazje odnotowywała Anglia, która już podjęła walkę o wytrzymanie do końca. Po końcowym gwizdku triumf świętowały piłkarki Anglii po trudnym meczu, dosłownie wyrywając je z rąk Austriaczkom.