Grad bramek w Białymstoku, komplet punktów dla UW

We wczorajszym spotkaniu grupy północnej Ekstraligi Futsalu pomiędzy Heliosem Białystok a Uniwersytetem Warszawskim padło aż 11 bramek, a mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Warszawy.

Akademiczki były bliskie objęcia prowadzenia już w pierwszej minucie meczu, gdy po obronionym przez Łucję Majewską strzale Agnieszki Gołębiowskiej, do piłki doskoczyła Emilia Jarzyna, ale zawodniczce Uniwersytetu zabrakło szczęścia, gdyż jej strzał odbił się od poprzeczki. Szansę na bramkę dla gospodyń miała z kolei w 3’ Anita Kulesza, ale jej strzał wybroniła Natalia Mikuła. Wynik otworzyły w 6’ Akademiczki, kiedy po podaniu Emilii Jarzyny, „na raty” po strzale głową bramkę zdobyła Kornelia Bińczyk. Niewiele brakowało by po chwili Uniwersytet prowadził już dwiema bramkami, ale Emilia Jarzyna, po tym jak odebrała piłkę i minęła bramkarkę, nie zdołała trafić do pustej bramki. Zawodniczka gości po nieudanym strzale zrehabilitowała się na minutę przed końcem pierwszej części spotkania, gdy po podaniu Agnieszki Gołębiowskiej posłała piłkę do siatki Heliosu.

Wór z bramkami otworzył się szerzej w drugiej połowie, którą lepiej rozpoczęły gospodynie. Po wznowieniu z autu w 23’ przez Karolinę Choińską, bramkę kontaktową mocnym strzałem z dystansu zdobyła Monika Słowikowska. Na dwubramkowe prowadzenie Uniwerstet wyprowadziła w 27’ ponownie Emilia Jarzyna, która po przechwycie piłki skierowała ją precyzyjnym strzałem przy lewym słupku wprost do bramki przeciwniczek. W 29’ zawodniczka Uniwersytetu miała już na koncie hat-tricka, po tym jak będąc niepilnowaną w okolicach pola karnego Heliosu wypatrzyła ją Agnieszka Gołębiowska. Widząc, że zespół gości ucieka drużynie z Białegostoku, o czas poprosił trener Heliosu, Bartosz Łuckiewicz. Kolejną bramkę dla Akademiczek dorzuciła w 31’ Paulina Pokraśniewicz, która znalazła się w sytuacji sam na sam, po tym jak w środku pola odebrała piłkę jednej z przeciwniczek. W 33’, po asyście Emilii Jarzyny, na 1:6 wynik podwyższyła Kornelia Bińczyk. Drużynie gości to jednak nie wystarczało i w bramce gości Natalię Mikułę zastąpiła Zuzanna Nikisz, z która wychodząc z bramki w okolice połowy boiska razem z zespołem stwarzała przewagę w środku pola. Chwilę później, po indywidualnej akcji drugą bramkę dla Heliosu zdobyła Anita Kulesza. W odpowiedzi, siódmą bramkę dla gości w 35’ zdobyła Paulina Pokraśniewicz. Mimo sporej przewagi zespołu przyjezdnych, drużyna Heliosu nie poddawała się i w 35’ Anita Kulesza ubiegła interweniującą w bramce Zuzannę Nikisz i trafiła do bramki Uniwersytetu. Zawodniczka drużyny z Białegostoku zdołała jeszcze w ostatniej minucie zmniejszyć stratę i swoją trzecią zdobytą bramką ustaliła wynik na 4:7.