Grad goli w meczu “Jagiellonek” z pierwszoligowcem

W niedzielnym meczu sparingowym AZS UJ Kraków mierzył się z pierwszoligowym zespołem UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Grające w Ekstralidze faworytki odniosły zwycięstwo, choć nie przyszło ono wcale łatwo. “Jagiellonki” wygrały bowiem 4:3.

Piłkarki plasujące się po jesieni tuż za podium Orlen Ekstraligi po pierwszej połowie zgodnie z planem wygrywały 3:0, a tuż po przerwie dołożyły kolejne trafienie. Na listę strzelczyń w starciu tym dwukrotnie wpisała się Gabriela Gębica, a po jednym golu zanotowały Julia Mordel i Agnieszka Derus.

AZS UJ Kraków nie zdołał odnieść przenonującej wygranej z pierwszoligowcem, bowiem w drugiej połowie do akcji wkroczyła Anita Romuzga. Młodzieżowa reprezentantka Polski popisała się hat-trickiem, do jednego gola zmniejszając straty drużyny Wojciecha Mroza. Drużynie z Jelnej zabrakło jednak czasu na doprowadzenie do remisu i starcie to zakończyło się wynikiem 4:3 na korzyść zespołu z najwyższego szczebla.

Następnym sparingowym rywalem krakowianek będą liderki południowej grupy II ligi – Respekt Myślenice. Starcie to zaplanowano na sobotę, 11 lutego. Tego samego dnia swój mecz kontrolny rozegra także “Trójeczka”, która na półmetku rozgrywek I ligi plasuje się na siódmym miejscu w tabeli.