Grec zaczyna sezon na ławce, jej klub o Ligę Mistrzyń zagra z Juventusem

SKN St. Pölten, którego piłkarką od niedawna jest Małgorzata Grec, okazale rozpoczęło tegoroczną przygodę w Lidze Mistrzyń. Pierwszy mecz kwalifikacyjny mistrzynie Austrii wygrały aż 7:0. Reprezentantka Polski całe starcie z tureckim Beşiktaşem przesiedziała na ławce rezerwowych.

Grec dopiero kilkanaście dni temu rozegrała pierwszy mecz sparingowy od czasu odniesienia kontuzji więzadeł stawu skokowego. Po raz ostatni w ligowym meczu 21-latka wystąpiła 13 marca, jeszcze w barwach Górnika Łęczna. Niestety na oficjalny debiut w nowych barwach będzie musiała jeszcze nieco poczekać.

Dzisiejszy pojedynek mistrzyń Austrii i Turcji okazał się bardzo jednostronny. Już po pierwszej połowie “Wilczyce” prowadziły 5:0. Wynik otworzyła Mateja Zver, a następnie do akcji wkroczyła Stefanie Enzinger, której udało się zanotować hat-tricka w zaledwie 10 minut. W doliczonym czasie pierwszej części spotkania na listę strzelczyń wpisała się także Melanie Brunnthaler.

Po zmianie stron do siatki dwukrotnie trafiła również Mária Mikolajová, ustalając tym samym rezultat na 7:0. Mimo, że w starciu tym trener Tanja Schulte wykorzystała komplet pięciu zmian, Małgorzata Grec nie dostała szansy występu. Pełne 90 minut zanotowała natomiast była piłkarka Unii Racibórz i Zagłębia Lubin Leonarda Balog. Chorwatka w 51. minucie za faul na Kader Hançar została ukarana żółtą kartką.

Przed St. Pölten w meczu finałowym pierwszej fazy eliminacji stanie w najbliższą sobotę znacznie trudniejsze zadanie. O awans do drugiego etapu eliminacji Austriaczki zagrają bowiem z włoskim Juventusem, który jest gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego. Piłkarki “Starej Damy” w swoim półfinale rozgromiły aż 12:0 macedoński ŽFK Kamenica Sasa.

UEFA Women’s Champions League – I faza kwalifikacji (grupa 8 – półfinał)
SKN St. Pölten – Beşiktaş JK 7:0 (5:0)